Нинесгамн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Нинесгамн — місто та адміністративний центр комуни Нинесгамн, лен Стокгольм, Швеція з 13 510 жителями в 2010 році.[4]

Історія[ред. | ред. код]

Хоча інтерес до району як потенційно корисного порту зростав з середини XIX століття, тільки з відкриттям залізниці до Стокгольма в 1901 році Нинесгамн почав розвиватися.

На початку XX-го століття Нинесгамн також став відомим як курортне місто, хоча більшість об'єктів було закрито до кінця Першої світової війни. Основні підприємства з'явились завдяки Televerket verkstäder (заводи державної телефонної компанії) в 1916 р.[5] і нафтопереробному заводу, побудованому в 1928-29 роках компанією Axel Ax: son Johnson & Co (сьогодні відома як Nynas).[6]

Нинесгамн був місцем проведення регати на літніх Олімпійських іграх 1912 року.[7]

Географія[ред. | ред. код]

Паспортний штамп, виданий пасажирам порому до Гданська до того, як Польща приєдналася до Шенгенської зони

Нинесгамн, що лежить приблизно в 60 км на південь від Стокгольма, добре відомий тим, що є одним з місць на материковій частині Швеції, звідки відправляються пороми до острова Готланд. Це дуже популярне місце для шведів усіх віків у літні місяці. Термінал Polferries також пропонує регулярні маршрути до Гданська у Польщі. Декілька круїзних суден для екскурсій по Балтійському морю також залишаються в гавані, тому що вони занадто великі, щоб залишатись в Стокгольмі.

Кожне літо проводиться вечірка гавані, а також місцеві ярмарки ремесел. Під час цих подій паровий потяг часто проходить маршрутами до Стокгольма та з нього. Протягом літніх місяців гавань наповнена човнами будь-яких розмірів, а також суєтою як з відвідувачами, так і з місцевими жителями.

Нинесгамн обслуговується Стокгольмською приміською залізницією (Pendeltåg) і кількома автобусними маршрутами.

Галерея[ред. | ред. код]

Панорама[ред. | ред. код]

A high resolution panoramic view from Nynäshamn harbour, 2011 Spring.
Панорама гавані Нинесгамна, березень 2011.

Примітки[ред. | ред. код]