Нова Зоря (газета)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Нова Зоря
Тип Всеукраїнська газета-тижневик
Мова українська
Видавець Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ

Засновано 1991
Власник Івано-Франківська Архієпархія УГКЦ
Головний редактор о. Іван Стефурак
Ціна 19 грн на місяць
Головний офіс Івано-Франківськ, пл. Міцкевича, 5,
Наклад 7 000
Передплатний індекс
(Укрпошта)
30072

novazoria.com.ua

«Нова Зоря»  — україномовна газета на релігійну тематику, яка виходить у Івано-Франківську. Часопис Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, виходить щотижня.

Газета висвітлює життя Церкви, її історії, а також українське культурне життя.

Історія[ред. | ред. код]

Газета заснована у Львові 1926 р. Виходила у Галичині до 1939 р. Її редакторами були о. Тит Галущинський (1926-1927) та Осип Назарук (1927-1939) — відомий український письменник і публіцист, автор історичних творів «Осмомисл» (1918), «Роксоляна» (1930).

Друге «життя» газета отримала у 1991 р. в Івано-Франківську. Перший примірник часопису вийшов 21 березня. Перші наклади «Нової Зорі» становили дві тисячі примірників. Поступово тираж газет зріс до теперішніх 14 000.

19 квітня 2018 р. було оприлюднено Декрет Митрополита і Архієпископа Івано-Франківського Кир Володимира Війтишина, згідно з яким головним редактором газети та директором видавництва «Нова Зоря» призначено о. Івана Стефурака.

Завдання[ред. | ред. код]

Як зазначалося у програмних статтях газети з а 1928 р., редакція газети поставила перед собою завдання: поширювати ідеї УХО; інформувати суспільство про поточні питання, які стосувались українського життя та світового католицького руху; будити релігійну свідомість громадян; поширювати і захищати католицький світогляд; боротись з більшовизмом, сектантством та критикою Католицької Церкви; співпрацювати з українськими установами у національному інформуванні широких кіл українського населення; підтримувати розвиток освіти; сприяти проведенню реформи суспільних відносин; захищати народні права, установи; допомагати політичним партіям виборювати для українського народу свободу та самостійність; поглиблювати, підтримувати, захищати католицький погляд на релігійні, політичні, суспільні, культурні, просвітні, економічні питання; відстоювати авторитет церковної влади, Папи римського, греко-католицьких єпископів.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

  • novazoria.com.ua — офіційний сайт «Нова Зоря».
  • моб. тел. - +38 (068)-35-63-450
  • E-MAIL: gazeta.nova.zorya@gmail.com