Обговорення:Хейткор

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
CC-logo.svg

Ця стаття містить текст, перекладений зі статті «Хейткор» російської Вікіпедії.
Перекладено з російської Вікіпедії станом на 4 липня 2016 року.

Icono de traducción.svg

До Zorator22[ред. код]

@Zorator22: аби час від часу не займатися ф… у вигляді взаємних скасувань пропоную навести АД щодо вашого варіанту написання. Якщо він має обгрунтування, то буде вказаний у дужках, оскільки у будь-якому разі подібне застосування значно поступається моєму варіантові, або як-то кажуть «В чужий монастир зі своїм уставом не лізь». --Georg Urban 19:14, 10 травня 2017 (UTC)

Mykola Swarnyk[ред. код]

Трансліт «Гейт» відповідає Gate — брама --Yuriy Urban 08:09, 13 серпня 2017 (UTC)

Цілком правильно, так воно й транслітерується в мові, яка називається совковий суржик. А українською мовою, Юрчику-Триглавчику-Ріверменчику, gate читається як ґейт. Саме для цих випадків в мові є оця "цигансьо-гуцульська" літерка, якої ти так боїшся, щоб вона тебе десь своїм ріжком не зачепила за штанці та не викинула з Вікіпедії в Хохлопедію, де би ти міг собі вправлятися в Хоррорі, Хейткоррі та інших благородних термінах на літеру "х". Будеш там собі лазити "в своєму монастирі".

_______________ Для інших користувачів - не-тролів пояснюю, що згідно з §87 Правопису літера h передається літерою г. Цей же параграф наводить винятки - слова хокей, хол, хобі та прізвище Хемінгуей (та деякі інші, вони перелічені в словниках). Кому цікаво, можна знайти роз'яснення, що саме ці кілька слів пишуться так за традицією, як давні запозичення з російської мови, через яку, нібито, вони прийшли в українську. Є також доволі багато роз'яснень від авторитетних мовників, зокрема Городенської, Пономаріва та ряду інших, що для нових запозичень - до яких, поза всяким сумнівом, належить «гейткор», виняток не діє, а діє основне правило §87. Mykola Swarnyk (обговорення) 19:57, 13 серпня 2017 (UTC)

У зазначеному вами параграфі немає чіткого роз'яснення які саме слова мають писатись через літеру "х". Тому я вірю власному вуху та орфографічним словникам: хард-рок, хардкор, хард-рок--RLuts (talk) 05:55, 14 серпня 2017 (UTC)