Один — в полі воїн (фільм, 2003)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку


Один — в полі воїн M:
Жанр Історичне, Бойовик, Драма
Режисер Геннадій Вірста, Олег Мосійчук
Сценарист Геннадій Вірста
У головних
ролях
Світлана Зубченко, Андрій Малінович, Володимир Талашко, Олена Іванова, Володимир Солодін, Олександр Папуша, Олег Мосійчукїї, Юрій Литвинов, Роман Іваницький, Віталій Луговий, Наталія Вірст, Микола Бажанов
Оператори Василь Граб'юк
Композитор Андрій Верхоляк
Художники Наталія Маріука
Тривалість 2год. 19 хв.
Країна Україна
Рік 2003

«Один — в полі воїн» — український художній фільм режисерів Геннадія Вірсти й Олега Мосійчука, відзнятий 2003 року на кіностудії «ЗАХІД фільм» за спогадами жителів села Яворів Косівського району Івано-Франківської області.

Сюжет[ред. | ред. код]

У картині йдеться про події кінця Другої світової війни в одному з прикарпатських сіл Західної України. Як особливо наголосили під час прем'єри стрічки її автори, сюжет фільму побудований на реальних фактах. У ньому немає жодного вигаданого героя, як і не вигадано жодної події. Під час зйомок фільму творчу групу активно консультували кілька живих свідків тих далеких подій 1944 року.

За сюжетом стрічки, сержант Радянської Армії Роман Карпенюк (роль виконав молодий тернопільський актор Андрій Малінович) приїздить на три дні у відпустку в рідне село Потоки, де мешкає його кохана дівчина Аничка (у виконанні студентки Київського театрального інституту ім. І. К. Карпенка-Карого Світлани Зубченко). За кілька років до того Романа разом із батьками вислали на поселення до Сибіру, і лише тепер за свою бездоганну військову службу поневолювачам рідного краю він отримав можливість повернутися на малу батьківщину і зустрітися з коханою. Проте шлях героєві перепиняють уповноважений НКВС, провідник українських повстанців і ватажок озброєних мародерів, до рук якого потрапила Аничка. Тож навколо триденних пошуків нареченої Романом Карпенюком обертається весь подальший сюжет стрічки.

Творчий колектив[ред. | ред. код]

  • режисери — Геннадій Вірста, Олег Мосійчук
  • сценарист — Геннадій Вірста
  • композитор — Андрій Верхоляк
  • художник — Наталія Маріука
  • оператори — Василь Граб'юк

Актори[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]