Олень пампасний

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олень пампасний
Пампасний олень (Ozotoceros bezoarticus) в департаменті Роча, Уругвай
Пампасний олень (Ozotoceros bezoarticus) в департаменті Роча, Уругвай
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Парнокопитні (Artiodactyla)
Родина: Оленеві (Cervidae)
Підродина: Odocoileinae
Рід: Ozotoceros
Вид: Олень пампасний
Ozotoceros bezoarticus
(Linnaeus, 1758)

Посилання
Вікісховище: Category:Ozotoceros bezoarticus
Віківиди: Ozotoceros bezoarticus
EOL: 129578
ITIS: 625073
МСОП: 15803
NCBI: 63824
Fossilworks: 83727

Олень пампасний (Ozotoceros bezoarticus) — вид парнокопитних ссавців родини Оленеві (Cervidae).

Поширення[ред. | ред. код]

У минулому пампасний олень був поширений в пампах Бразилії, Болівії, Парагваю, Аргентини та Уругваю; в даний час з більшості районів зник або став дуже рідкісним оленем. Пампасний олень одного підвиду (О. b. color) знаходиться на межі повного зникнення: лише в одному приватному заповіднику в провінції Буенос-Айрес збереглося маленьке стадо.

Опис[ред. | ред. код]

Довжина його тіла 110- 130 см, висота - 70-75 см, маса - 30- 40 кг. Роги самців невеликі, звичайно несуть три відростки. Середні копита вузькі, а бічні маленькі, розташовані високо. Шерсть злегка хвиляста, тонка, з густим підшерстям. Посередині спини проходить смуга подовженого волосся.

Спосіб життя[ред. | ред. код]

Мешкає в сухих відкритих трав'янистих пампах, які зараз інтенсивно розорюються, що й спричиняє за собою скорочення ареалу, оскільки цей олень живе тільки в цілинному степу. Тримається парами або маленькими сімейними групами. Пампасний олень відрізняється сильним часниковим запахом, який виділяють міжкопитні залози. Біологічно цікавий тим, що самець під час гону тримається завжди тільки з однією самкою і обоє батьків виховують і активно захищають дитинча. Це один з рідкісних випадків моногамії в оленів. У різних частинах ареалу розмножується в різні терміни: в Аргентині молоді з'являються в квітні, в Парагваї - у травні - червні, в інших місцях - в жовтні і січні. Оленя народжується завжди один, шоколадного кольору, і чотирма білуватими рядами плям. При небезпеці мати відводить хижака, зображуючи себе кульгаву. Самець бігає кругом, відволікає увагу переслідувача, а іноді і кидається на ворога.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Gonzalez, S. & Merino, M.L. (2008). Ozotoceros bezoarticus. 2008 Червоний список Міжнародного союзу охорони природи. МСОП 2008. Переглянуто 7 November 2009. Database entry includes a brief justification of why this species is of near threatened.