Пальнороздавальна колонка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пальнороздавальна колонка
Зображення
CMNS: Пальнороздавальна колонка у Вікісховищі

Пальнороздава́льна коло́нка[1], бензороздавальна колонка, бензоколонка — насосна установка для заправки автомобіля паливом (бензином, дизельним паливом, метанолом, біопаливом, керосином та ін.). Зазвичай встановлюється на автозаправних станціях.

Конструкція

[ред. | ред. код]

Бензин подається з резервуара підземного бензосховища в бензороздавальну колонку насосом, а звідти в бак автомобіля самопливом. Бензороздавальна колонка має спеціальний лічильник — літромір, що складається з двох спарених скляних градуйованих посудин, які поперемінно наповнюються бензином і спорожнюються в бак автомобіля через роздавальний шланг, на якому є кран пістолетного типу. Наконечник роздавального шланга і машину, яку заправляють бензином, треба обов'язково заземляти, щоб запобігти можливому вибухові або пожежі через розряди статичної електрики, яка утворюється під час протікання бензину по трубах.

З історії

[ред. | ред. код]

Перша бензоколонка світу з'явилася в 1907 р. у Сент-Луїсі (до цього бензин продавали у магазинах з бідонів), у 1921 р. кількість АЗС вже сягала у США 12 тис., а в 1929 р. — 143 тис.

Див. також

[ред. | ред. код]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Постанова від 20 грудня 1997 р. N 1442.

Література

[ред. | ред. код]