Парус (модуль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Parus fighting module 01.jpg

«Парус» на БТР-4Е

БМ-7 «Парус»
Загальні дані
класифікація Бойовий модуль
Виробництво та застосування
країна-виробник Україна Україна
Броня
Озброєння
основне озброєння 30-мм гармата ЗТМ-1
кути ВН, ° −13° до +45°
кути ГН ° 360°
кулемети 7,62-мм кулемет КТ-7,62
додаткове озброєння 30-мм гранатомет КБА-117
ПТКР «Бар'єр»
81-мм димові гранати «Хмара»

БМ-7 «Парус» — український дистанційно керований бойовий модуль, що встановлюється на легких бойових броньованих машинах (БТР, БМП тощо). «Парус» за характеристиками схожий на «Штурм», основна конструктивна відмінність полягає в тому, що «Парус» не займає місця всередині корпусу базової машини.[1]

Характеристики[ред. | ред. код]

Призначений для ураження з місця і на ходу на швидкостях до 10 км/год живої сили, нерухомих і рухомих броньованих об'єктів, вогневих точок, а також малошвидкісних повітряних цілей, що низько летять. Завдяки дистанційному керуванню і винесеному боєкомплекту забезпечується підвищена захищеність екіпажу.

У модулі встановлена ​​30-мм гармата КБА-1, 30-мм автоматичний гранатомет, 7,62-мм кулемет КТ-7,62 та комплекс керованого озброєння «Бар'єр» з двома ракетами. За керування вогнем відповідає СКВ «Трек-М»[2]. Кути вертикального наведення від −13° до +45°.

В жовтні 2017 року на виставці «Зброя та Безпека 2017» був представлений варіант бронетранспортера БТР-4 БТР-4МВ1 з бойовим модулем «Парус», який отримав нове прицільне пристосування ОЕП-ВН виробництва ДП «Ізюмський приладобудівний завод» з потужним тепловізором, лазерним далекоміром, та цифровою системою управління вогнем. Новий тепловізійний модуль дає можливість виявляти цілі на відстані до 5 км. Була зменшена вага прицілу майже вдвічі — до 17 кг[3].

Галерея[ред. | ред. код]

Матеріали[ред. | ред. код]

  • «Бронетранспортер БТР-4 "Ладья" с боевым модулем "Парус"»[4] // btvt
  • «Боевой модуль БМ-7 "Парус"»[5] // armoredgun.org

Примітки[ред. | ред. код]