ЗТМ-1

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
30-мм гармата ЗТМ-1
ZTM-1, Kyiv 2018, 40.jpg
Тип: Автоматична гармата
Походження: Україна Україна
Історія виробництва:
Виробник КБАО, НТК «Завод точної механіки»
Виготовлено по т.ч.
Варіанти ЗТМ-1, КБА-2
Характеристики
Маса бойова: 84 кг
Довжина 3006 мм
Обслуга 1
Калібр 30 мм
Кут підвищення від −5° до +30°
Кут повороту 360°
Бойова скорострільність >330 пострілів на хвилину
Дульна швидкість ОФЗ і ОТ — 960±10 м/с
БТ — 950 м/с
Максимальна дальність * жива сила — до 4000 м
* легкоброньована техніка — до 1500 м
* повітряні цілі — до 2000 м

ЗТМ-1 (як виріб «Заводу точної механіки») або КБА-2 (як виріб КБ «Артилерійське озброєння») — українська автоматична гармата калібру 30 мм. Аналог радянської 2А72.

Опис[ред. | ред. код]

Гармата ЗТМ-1 (аналог радянської гармати 2А72) виготовляється Кам'янець-Подільським Державним підприємством «Науково-технічний комплекс „Завод точної механіки“», що спеціалізується на виробництві стрілецького та артилерійського озброєння. На заводі налагоджене серійне виробництво 30-міліметрових автоматичних гармат ЗТМ-1 та ЗТМ-2[1].

Призначення[ред. | ред. код]

ЗТМ-1 призначена для боротьби з легкоброньованою бронетехнікою, знищення живої сили противника і повітряних цілей. Гармата може бути встановлена на різні типи легкої бронетехніки. Зокрема, ЗТМ1 можуть комплектуватися бронетранспортери, бойові машини піхоти та десанту. Зокрема, гармата входить до складу універсального бойового модуля «Шквал», який встановлюється на модернізовані БМП-1У «Шквал». Також передбачена можливість адаптації кріплення гармати для озброєння нею іншої техніки.

ЗТМ-1 веде вогонь поодинокими і автоматичними пострілами за допомогою систем керування вогнем. Має механічний та дистанційний тип управління стрільбою — від електроспуску, селективне стрічкове боєпостачання та споряджається бронебійними й осколково-фугасними снарядами. Боєзапас гармати становить до 500 снарядів.

Виробництво[ред. | ред. код]

Виробництво здійснюється на підприємстві-розробнику — київському КБАО (виріб КБА2) і на Заводі точної механіки в Кам'янець-Подільському[2].

Гармати ЗТМ-1 та ЗТМ-2 були представлені ДП «НТК „Завод точної механіки“» на виставці Defexpo-2016 в Індії. В ході проведених перемовин виникло декілька пропозицій про модернізацію гармат ЗТМ під водне охолодження, а також модернізацію під снаряд 30×173 мм (стандарт НАТО). З компаніями Elbit Systems Land and C4L та Larsen and Turbo були досягнуті попередні домовленості про поставку гармат ЗТМ для Індії та Ізраїлю. З компанією Mechvac India був підписаний меморандум про співробітництво, з подальшим укладенням договору на придбання 500 гармат ЗТМ для потреб індійської армії. А також відкриття спільного виробництва на території Індії гармат ЗТМ та інших виробів[3].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]