Переспівниця

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Назва «Переспівниця»
Perespivnycya.jpg
обкладинка українського видання
Автор Сюзанна Коллінз
Назва мовою
оригіналу
Mockingjay
Дизайн
обкладинки
Tim O’Brien
Країна США
Мова англійська мова
Серія Голодні ігри
Тема реаліті-шоу, кохання, дружба, боротьба
Жанр фантастика, антиутопія
Укр. видавництво СШАScholastic Press,
УкраїнаКраїна мрій
Ориг. видавництво Scholastic Corporation[d]
Виданий 24 серпня 2010 року
Виданий
українською
15 лютого 2012 року
Тип носія друкована книга (тверда обкладинка)
Сторінки 384 (тверда обкладинка, українське видання)
ISBN

978-617-538-038-3 (укр.)

978-0-439-02351-1
Попередній твір У вогні

Переспівниця (англ. Mockingjay) — третій роман трилогії Сюзанни Колінз «Голодні ігри». В США роман вийшов 2010 року, і лише за перший тиждень було продано більше ніж 450 000 копій[1]. Українською роман вийшов друком у видавництві «Країна мрій» в лютому 2012 року[2].

Сюжет[ред. | ред. код]

12 округ знищено, Катніс потрапляє до 13 округу. Її друзів Фінея та Біпера було врятовано, Джоанна витягнула у них датчики стеження, завдяки чому вони були непомітні для президента Сноу. Піта та інші трибути знаходяться в полоні. Президент 13 округу пропонує стати трибутом повстання Катніс. Вона не погоджується, і тоді її відвозять подивитись на її дім в 12 округ. Вона, жахаючись побаченому (на дорозі лежали сотнями трупи людей), пішла у свій дім, який дивом залишався цілим. Зайшовши у дім вона взяла куртку та сумку, в неї Катніс поклала сімейну книгу рослин, і тут вона злякалась почувши шум, це був кіт Прим, вона поклала його в сумку та взяла фотографію мами і тата. Повернувшись у 13 округ, Катніс згоджується стати переспівницею, але за умовами: 1. Піта та інші трибути будуть вільні. 2. Їх не будуть судити. 3. (Дотаткова умова) Прим буде тримати кота. 4. Сноу вб'є вона. Президент згоджується з умовами. У 13 округ приїздять режисери, які втекли з капітолія завдяки Переспіниці, вони прилітають у 8 округ зняти ролик з пораненими. Все проходить добре, проте, вийшовши зі шпиталю, командир військ 13 округу сповіщає про те, що до них наближаються винищувачі, президент Сноу наказує бомбардувати шпиталь, тому що вони порушили його правила. Винищувачі бомбардують шпиталь. Катніс та Гейл знищують їх. Спустившись з даху та побачивши знищений шпиталь, переспівниця на камеру виказує все, що відчуває. Її остані слова: «Президенте, якщо згоримо ми, згорите і ви!»

Історія публікації[ред. | ред. код]

Переспівницю спочатку було випущено в США та Канаді 24 серпня 2010 року. Велика Британія, Нова Зеландія, Австралія отримали книгу днем пізніше 25 серпня. Одночасно 24 серпня світ побачила аудіокнига аудіостудії Scholastic Audio.[3]

Продажі[ред. | ред. код]

Спочатку планувався випустити початковий тираж у 750 тисяч примірників, та популярність перших двох частин трилогії призвела до його збільшення до 1,2 млн копій.[4]. В перший же тиждень випуску, було розпродано понад 450,000 копій. Враховуючи це, Scholastic надрукувало ще 400,000 копій, збільшивши загальний тираж до 1,6 млн. Президент Scholastic Trade — Ellie Berger заявив, що «продажі перевищили всі очікування».[5] Книга також була випущена у вигляді еКниги і до кінця тижня стала найрейтинговішою книгою.[6] Інші дві частини трилогії Голодні ігри також ввійшли в 10-ку найрейтинговіших (перша зайняла п'яте місце, а друга — восьме).[6]

Обкладинка[ред. | ред. код]

На блакитній обкладинці роману «Переспівниця», пташка переспівниця, уособлення опору й боротьби, злітає, що символізує революцію .

Джерела[ред. | ред. код]