КМ-Букс

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Видавнича група «КМ-Букс»
Тип бізнес-підприємство
Галузь Видавнича справа
Засновано 2015
Засновник(и) Дмитро Висовень (засновник)[1]
Вадим Александров (засновник)[1]
Олександр Кутузов (засновник)[1]
Ярослав Маринович (засновник)[1]
Штаб-квартира 04060, Київ, вул. Олега Ольжича, 27/22, офіс 3
Ключові особи Дмитро Висовень (директор)[1]
Продукція книги
Власник(и) Ярослав Маринович[2]
Костянтин Клімашенко[2]
Сайт kmbooks.com.ua

КМ-Букс — українське книжкове видавництво, засноване у 2015 році. «КМ-Букс» створене колишніми керівниками видавничої групи «Країна Мрій» (українського підрозділу російського видавництва Ексмо) і використовує торгову марку «Країна Мрій» для деяких серій дитячої літератури, хоча не є юридичним правонаступником видавництва «Країна Мрій»[3]. «КМ-Букс» спеціалізується на україномовній перекладній літературі та україномовній дитячій та дорослій літературі сучасних українських авторів. Станом на 2017 рік 90 % книг видавництва виходить українською мовою.[4]

Про компанію[ред. | ред. код]

Передісторія створення[ред. | ред. код]

Видавнича група «КМ-Букс» була заснована колишніми керівниками видавничої групи «Країна Мрій», яка була українським підрозділом російської компанії «Ексмо», після залишення російським видавництвом «Ексмо-АСТ» українського ринку.

Видавництво «Країна Мрій» (частина ТОВ «ТД „Ексмо-Україна“») було створене у 2005 році Ярославом Мариновичем[5]. У 2010 «Ексмо» об'єднало дві книжкові мережі в Україні: «Чітай город» (яким воно вже володіло до цього) та «Книжковий супермаркет» Костянтина Клімашенка.[5] А також у 2012 році придбало мережу книгарень «Буква» у збанкрутілої польської компанії Empik.[6][7] У 2014 році в українських партнерів «Ексмо» виникли певні економічні та ідеологічні розбіжності з московським керівництвом[3]. Восени 2014 російське «Ексмо-АСТ» вирішило залишити український ринок[2][8].

Створення КМ-Букс[ред. | ред. код]

У 2015 році Маринович створив нове видавництво «КМ-Букс»[9] і 12 жовтня 2015 року зареєстрував нову юридичну особу.[10] Нова компанія — це незалежна видавнича група компаній у категорії «дистрибуція, видавництво та роздріб», — яка належить тільки українським акціонерам. Нею керують Костянтин Клімашенко і Ярослав Маринович.[2]. «КМ-Букс» продовжує використовувати торгову марку «Країна Мрій», яка була викуплена в «Ексмо», для видання дитячої літератури тепер це торгова марка «КМ-Букс»[3].

Проводить презентації новинок та різні заходи. Бере участь в книжкових форумах.

Видавнича політика видавництва[ред. | ред. код]

Позиція засновника видавництва у 2013 році[ред. | ред. код]

У інтерв'ю журналу «Бізнес» у 2013 році, теперішній власник КМ-Букс Ярослав Маринович (тоді керівник Ексмо-Україна / Країна Мрій) заявив:

« Український ринок влаштований так що 80% продукції що продається – російськомовні книги. Читачі в Україні воліють читати виданння російською мовою.[5] »
« [ ...] більш-менш прийнятними продажі україн[омовних] видань можна назвати тільки в сегменті дитячої та підліткової літератури. Книги українською мовою, розраховані на людей старше 30 років, продаються дуже погано. Хіба тільки супербестселери рівня Дена Брауна, які у всьому світі розходяться тиражами в десятки мільйонів томів.[5] »

Сучасна видавнича політика видавництва[ред. | ред. код]

Універсальне видавництво, яке щомісяця друкує десятки найменувань книжок, 90 % з яких виходять українською мовою. У видавничому портфоліо КМ-Букс україномовні видання таких всесвітньовідомих письменників як Гарпер Лі, Ніл Ґейман, Джон Грін, Ганья Янаґігара, Джордж Р. Р. Мартін, Ліян Моріарті, Чарльз Буковскі, Майкл Доббс, Фредерік Беґбедер, Джон Стейнбек, Вільям Фолкнер; світові бестселери, книжки серії нехудожньої літератури — роботи Дональда Трампа, Джареда Даймонда, Річарда Бренсона, Гордона Рамзі, Робіна Шарми, Річарда Коха та багатьох інших. Велику увагу видавництво приділяє освітньо-розвивальній та дитячій художній літературі. Серед найпопулярніших видань цієї категорії — всесвітньовідома серія «Щоденник слабака» Джефа Кінні та серія книжок Девіда Вольямса.[9]

Значну увагу видавництво приділяє напрямку сучасної української літератури. За невеликий період існування видавництво відкрило чимало нових письменників з усієї України.

Філософія видавництва — відновлення серед читачів любові до української книги, надаючи якісний переклад, актуальну літературу та можливість отримати всесвітню новинку українською мовою одночасно із іноземними читачами.[11]

Видавнича група КМ-Букс складається з таких редакцій: редакція сучасної української літератури, редакція художньої літератури, редакція прикладної літератури, редакція підліткової та дитячої літератури.

Найпопулярніші серії видань КМ-Букс[ред. | ред. код]

Найуспішніші серії видань[ред. | ред. код]

Одним з найуспішніших проектів видавництва є сага Пісня льоду й полум'я — всесвітньовідома серія епічних фентезі-романів американського письменника і сценариста Джорджа Р. Р. Мартіна. Оригінальна серія нараховує п'ять опублікованих томів і два запланованих, а також три повісті-приквели та серія повістей, що містять додаткові сцени до основних творів. Українською мовою вийшло всі п'ять томів книжкової серії: «Гра престолів»: «Битва королів», «Буря мечів», «Бенкет круків», «Танок з драконами» та приквел «Лицар сімох королівств».

Іншою успішною книжковою серію видавництва є серія всесвітньовідомого американського дитячого письменника-карикатуриста Джефа Кінні «Щоденник слабака», що розповідає про пригоди школяра Ґреґа Гефлі. Серія складається з 11 видань, з яких українською у видавництві вже вийшло перших 3 романи.

Також у 2010—2011 роках видавництво випустило українською трилогію Сюзанни Коллінз «Голодні ігри». У 2015 році видавництво видало українською дебютний роман Енді Вейра «Марсіянин» під брендом «KM Publishing». У 2017 році вийшло 2-е видання, але вже під брендом «КМ-Букс» а також другий роман Енді Вейра «Артеміда».

Спеціальні серії видань[ред. | ред. код]

«Улюблені книжки» — до серії входять видання рекомендовані за шкільною програмою для позакласного читання та шкільною програмою читання на літо. Це понад 100 найменувань творів кращих авторів світової класики.

«Міні-енциклопедії» — ілюстровані довідники, у яких описано 50 найвідоміших видів тварин, рослин, комах тощо. Детальні описи містять інформацію про територію розповсюдження того чи іншого виду, спосіб життя, особливості будови та реальні розміри у співвідношенні з середнім ростом людини. Багатий ілюстративний матеріал робить ці енциклопедії найпопулярнішими серед дітей. До серії увійшли такі видання: «Всесвіт», «Динозаври», «Дикі тварини», «Дикі квіти», «Дерева», «Коні і поні», «Собаки», «Коти», «Птахи наших садів», «Комахи», «Метелики», «Мінерали і гірські породи», «Акули і скати».

«КМ Класика» — серія видань класичних творів письменників минулих сторіч, які видаються трьома мовами: українською, російською та англійською.

Різні серії видань сучасної української прози. З 2015 року вийшло вже 31 видання сучасної української прози. Видання ділять на кілька серій:

 1. «Український роман» (романи сучасних українських авторів).
 2. «П'ять зірок» (збірки оповідань відомих сучасних українських авторів)
 3. «Відкрий світ» (збірки оповідань сучасних українських авторів, що мешкають або подовгу мешкали закордоном).
 4. «Дорожні історії» (збірки оповідань сучасної української прози у покет-форматі).

Візити іноземних авторів в рамках масштабних проектів КМ-Букс[ред. | ред. код]

Одним із найважливіших проектів, яким займається видавництво — візити зарубіжних авторів в Україну. На запрошення «КМ-Букс» Україну відвідав французький письменник Фредерік Беґбедер. У 2016 році презентації книжок за участі автора відбулися у Львові (Форму видавців)[12][13]. та Києві.[14] Українською мовою було презентовано його романи «99 франків», «Кохання живе три роки», «Уна і Селінджер» і збірник «Бесіди нащадки епохи» (інтерв'ю, які він взяв у знаменитостей). На зустріч із автором завітало понад 60 представників ЗМІ та понад 1,5 тис. читачів з різних міст України[14].

Не менш масштабним був візит Роджера Філда у 2017 році — автора ідеї написання книги «Війна з Росією», літературного агента генерала НАТО Річарда Ширреффа.[11] Презентація книги про ймовірний сценарій третьої світової війни відбулася в рамках «Книжкового арсеналу-2017». Президент України Петро Порошенко також придбав цю книжку для особистої бібліотеки[15].

Критика[ред. | ред. код]

Конфлікт з книжковою мережею «Книгарня Є» (2017)[ред. | ред. код]

Видавнича група «КМ-Букс» у червні 2017 року розірвала договір із мережею книгарень «Є», звинувативши книгарню у систематичних порушеннях та невиконанням умов договору та згодом подала до суду на книгарню Є за нібито невчасне повернення нереалізованого продукту.[16] У відповідь книгарня Є заявила що KM Books намагається дискредитувати діяльність книгомережі, поширюючи неправдиву інформацію щодо природи конфлікту між компаніями.[17]

Логотипи[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

 1. а б в г д Видавнича група КМ-Букс, ЄДРПОУ 40062848 - youcontrol, станом на серпень 2017
 2. а б в г Дух і "БУКВА" - Дзеркало тижня, 27 березня 2015
 3. а б в https://n-auditor.com.ua/uk/component/na_archive/1488.html?view=material
 4. Офіційний сайт: Про нас
 5. а б в г Ярослав Маринович про об'єднання «Читай-города» та «КС»: «Нове підприємство не буде нести відповідальності за старі борги» — «Друг читача», 09.10.2010
 6. Українські видавці не знають, хто поверне їм 4 млн грн боргу від збанкрутілої польської компанії Empik — Український тиждень, 10 квітня 2013
 7. Росіяни приховують купівлю книгарень «Буква», — Афонін — Zaxid.net, 10 квітня 2013
 8. В «Эксмо» не хотят терять Украину [В «Ексмо» не хочуть втрачати Україну ] Росбалт, 20 листопада 2015 (рос.)
 9. а б КМ Букс: Слово засновника — Офіційний сайт КМ Букс
 10. ТОВ «Видавнича Група КМ-Букс», ЄДРПОУ 40062848 — Оприлюднення відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців № 333 (28) 2015 рік (Повідомлення Про Проведення Державної Реєстрації Юридичної Особи)
 11. а б Олександра Варакута. Ярослав Маринович: «Потрібен усього лише рік, щоб на полицях книгарень був виключно український продукт» — Буквоїд, 20.03.2017
 12. Фредерік Беґбедер: Назва книги має спонукати читачів подискутувати
 13. Фредерік Беґбедер: Війна від нас не так і далеко
 14. а б Бегбедер презентує свої книги у Києві — Буквоїд, 07.09.2016
 15. Трилер про війну з Росією та історичний комікс. Що купив Порошенко на "Книжковому Арсеналі — ТСН, 22 травня 2017
 16. Відносно заяви ТОВ «Книгарні Є», розміщеної у соціальних мережах — Офіційний сайт «KM Books», 9 жовтня 2017 копія заяви у FB
 17. Заяви книжкової мережі «Є» Офіційна FB-сторінка Книгарні Є, 6 жовтня 2017

Посилання[ред. | ред. код]