Пивоваров Юрій Сергійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пивоваров Юрій Сергійович
рос. Пивоваров, Юрий Сергеевич
Народився 25 квітня 1950(1950-04-25) (74 роки)
Москва
Країна  СРСР
 Росія
Діяльність історик, політолог
Alma mater Московський державний інститут міжнародних відносин
Галузь політологія та історія
Заклад ІНІОН РАН, МДУ
Вчене звання професор, академік РАН
Науковий ступінь доктор політичних наук
Науковий керівник Boris Sergeyevich Orlovd
Членство Російська академія наук
Commission on Pseudoscienced
Академія наук СРСР
Нагороди
Орден Дружби
Орден Дружби

CMNS: Пивоваров Юрій Сергійович у Вікісховищі

Юрій Сергійович Пивоваров (рос. Ю́рий Серге́евич Пивова́ров; 25 квітня 1950, Москва, Російська РФСР) — російський історик і політолог, доктор політичних наук, академік РАН (2006).

У 1998—2015 роках — директор, з 27 квітня 2015 — науковий керівник[1] Інституту наукової інформації з суспільних наук (ІНІСН РАН), професор МДУ, МДІМВ і РДГУ. Лауреат «Роккановської премії» (2015).

Автор близько 500 наукових публікацій, у тому числі 8 монографій, в основному присвячених історії Німеччини та Росії, німецької та російської соціально-політичної думки.

Наукові погляди[ред. | ред. код]

Вбачає російські владні традиції похідними від Золотої Орди[2]. Є критиком авторитарних традицій сучасної Росії[3].

Політичні погляди[ред. | ред. код]

Підписав відкритого листа російських науковців та наукових журналістів проти Російського вторгнення в Україну 2022 року[4].

Переслідування з боку режима[ред. | ред. код]

  • Після пожежі у Фундаментальній бібліотеці ІНІОН, яка знищила значну частину бібліотечних фондів інституту і винуватців якої так і не було знайдено, Пивоваров був відсторонений від керівництва ІНІСН. З 30 квітня 2015 перебував під слідством за звинуваченням у недбальстві.
  • В кінці березня 2017 російськими «слідчими органами» проти Пивоварова була сфабрикована нова кримінальна справа по звинуваченню у «шахрайстві у складі організованого злочинного угрупування» (ч.4 статті 159 Карного Кодексу РФ). 31 березня в кабінеті вченого був проведений обшук, у Пивоварова вилучили його закордонний паспорт. Слідчі взяли зразки почерку вченого, вилучали у нього його ікони, а також книги, які Пивоваров брав на абонемент в своєму інституті. Крім того, співробітники СКР обшукали квартиру матері Пивоварова і квартиру, де він офіційно зареєстрований. Обшуки були проведені за іншими адресами.[5]
    В письмовій підозрі, яку слідчий дав академіку Пивоварову, йому інкримінуються «збитки в 1 млн 38 тис. рублів за 10 років». При тому що «не сказано, що я їх собі взяв», — додав учений[6].

Примітки[ред. | ред. код]