Орден Дружби (Російська Федерація)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Орден Дружби
Орден Дружбы
Orden of Friendship.png
Order of Friendship 2.jpg
Країна Росія Російська Федерація
Тип орден
Кому вручається громадянам Російської Федерації, громадянам іноземних держав
(з 16 березня по 12 квітня 2012 — тільки громадянам іноземних держав)
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 2 березня 1994
Список нагороджених
:Категорія:Кавалери ордена Дружби (Російська Федерація) (541)
Черговість
Старша нагорода Орден Пошани
Молодша нагорода Орден «Батьківська слава»

Орден Дружби у Вікісховищі?

Орден Дружби (рос. орден Дружбы) — державна нагорода Російської Федерації.

Історія нагороди[ред.ред. код]

 • 2 березня 1994 року указом Президента Російської Федерації Б. Н. Єльцина «Про державні нагороди Російської Федерації»[1] був заснований ряд державних нагород — орденів, медалей та відзнак, серед яких орден Дружби.
 • Указом Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 року № 1099 «Про заходи щодо вдосконалення державної нагородної системи Російської Федерації»[2] затверджені статут та опис ордену.
 • Указом Президента Російської Федерації від 16 грудня 2011 року № 1631 «Про внесення змін до деяких актів Президента Російської Федерації»[3] статут ордена був викладений у новій редакції: в загальному переліку орденів з передостаннього чотирнадцятого місця орден Дружби було переміщено на п'яте місце; внесені зміни у опис ордена.
 • Указом Президента Російської Федерації від 16 березня 2012 року № 308 «Про внесення змін до Статуту ордена Дружби та опису ордена Дружби, що затверджені Указом Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 р. № 1099»[4] статут ордена був викладений у новій редакції: орденом Дружби нагороджуються лише громадяни іноземних держав.
 • Указом Президента Російської Федерації від 12 квітня 2012 року № 433 «Питання державної нагородної системи Російської Федерації»[5] статут ордена був викладений у новій редакції: орденом Дружби знову нагороджуються російські громадяни та громадяни іноземних держав; в загальному переліку орденів з п'ятого місця орден Дружби було переміщено на передостаннє чотирнадцяте місце.

Статут ордена[ред.ред. код]

1. Орденом Дружби нагороджуються громадяни Російської Федерації:

 • за особливі заслуги у зміцненні дружби і співпраці між народами;
 • за плідну діяльність зі зближення і взаємозбагачення культур націй і народностей;
 • за сприяння у зміцненні миру і дружніх відносин між державами;
 • за активну діяльність щодо збереження, примноження і популяризації культурної та історичної спадщини Росії;
 • за досягнуті великі трудові успіхи;
 • за широку благодійну діяльність.

2. Орденом Дружби можуть бути нагороджені й іноземні громадяни за особливі заслуги у популяризації російської культури і мистецтва, а також у сприянні проведенню міждержавного культурного обміну з Російською Федерацією.

Порядок носіння[ред.ред. код]

 • Знак ордена Дружби носиться на лівій стороні грудей і за наявності інших орденів Російської Федерації розташовується після знака ордена Пошани.
 • Для особливих випадків і можливого повсякденного носіння передбачено носіння мініатюрної копії знака ордена Дружби, яка розташовується після мініатюрної копії знака ордена Пошани.
 • При носінні на форменому одязі стрічки ордена Дружби на планці вона розташовується після стрічки ордена Пошани.

Опис ордена[ред.ред. код]

Знак ордена Дружби зі срібла з емаллю і позолотою. Він являє собою п'ятипроменеву зірку з променями у вигляді штралів. У центрі зірки — накладне зображення земної кулі, окремі деталі якого покриті кольоровою емаллю. Зображення земної кулі обрамлене вінком з лаврових гілок, покритих зеленою емаллю. На вінку — червоні крапки. На зворотному боці ордена — рельєфний напис: «МИР И ДРУЖБА» і номер знака ордена. Відстань між протилежними кінцями зірки — 44 мм.

Знак ордена за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодкою, обтягнутою шовковою, муаровою стрічкою зеленого кольору з блакитними смужками уздовж країв. Ширина стрічки — 24 мм, ширина блакитних смужок — 6 мм.

Мініатюрна копія знака ордена Дружби носиться на колодці. Відстань між кінцями хреста — 15,4 мм, висота колодки від вершини нижнього кута до середини верхньої сторони — 19,2 мм, довжина верхньої сторони — 10 мм, довжина кожної з бічних сторін — 16 мм, довжина кожної із сторін, що утворюють нижній кут, — 10 мм.

При носінні на форменому одязі стрічки ордена Дружби використовується планка висотою 8 мм, ширина стрічки — 24 мм.

Стрічка ордена Дружби на цивільному одязі носиться у вигляді розетки. Діаметр розетки — 15 мм.

Примітки[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]