Податковий кредит

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Податко́вий креди́т — сума (вартість) витрат, понесених платником податку — резидентом у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів — фізичних або юридичних осіб протягом звітного року (крім витрат на сплату податку на додану вартість та акцизного податку), на суму яких дозволяється зменшення суми його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року, у випадках, визначених Законом.

Декларування доходів[ред. | ред. код]

В Україні:

« Але навіть якщо протягом року доходи були лише офіційними, з яких сплачувався податок, людина має право добровільно подати декларацію для того, щоб отримати податковий кредит. До речі, в цьому випадку дата [подання] не обмежується 31 березня, можна подавати протягом року.[1] »

Податковий кредит для фізичних осіб[ред. | ред. код]

Відповідно до Податкового Кодексу України фізичні особи мають право на відшкодування податкового кредиту за витрати, понесені на такі цілі:

  1. Оплату відсотків по іпотечному кредиту (протягом 10 послідовних календарних років)Податковий кодекс України від 02.12.2010 № 2755-VI (п.п.175.4)
  2. Оплату навчання
  3. Оплату накопичувального страхування життя
  4. Оплату лікування

Особливості відшкодування податкового кредиту за відсотками на іпотеку[ред. | ред. код]

Незважаючи на існування такої можливості, мало громадян користуються своїм правом на відшкодування. Зокрема існують формальні перешкоди (які визнає сама податкова), серед яких:

  1. Податкова не відшкодовувала податковий кредит, якщо іпотека була оформлена у іноземній валюті. Проте листом від 13.06.2008р. № 12187/7/17-0717 це обмеження було знято.
  2. Фактично дуже часто банки, при погашенні кредиту, видавали квитанції, у яких не було чіткого розбиття на погашення тіла кредиту і відсотків по кредиту. У цьому випадку податкова відмовляється відшкодовувати податковий кредит.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. А декларацію заповнив? (інтерв'ю з Сергієм Латиніним)//Романів Євгенія, «Експрес», № 31 (3877), 6—13 березня 2008, с. 7.

Див. також[ред. | ред. код]