Полочанінов Володимир Геннадійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Володимир Геннадійович Полочанінов
Народився 25 квітня 1974(1974-04-25) (45 років)
Біла Церква, Київська область, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Діяльність політик
Alma mater Білоцерківський національний аграрний університет
Посада Народний депутат України[1]
Партія Безпартійний
Автограф Volodymyr Polochatinov Signature 2014.png
Україна Народний депутат України
7-го скликання
безпартійний 12 грудня 2012

Володимир Геннадійович Полочанінов (* 25 квітня 1974 р., м. Біла Церква Київської області;) — український політик, президент благодійного фонду "Рух Молоді", раніше народний депутат України

Освіта[ред. | ред. код]

У 1996 році здобув вищу економічну освіту в Білоцерківському державному аграрному університеті.

Кар'єра[ред. | ред. код]

1994 — 1998 рр. — програміст ТОВ «Міцар».

1998 — 2000 рр. — директор із експорту ТОВ «Пол Міро Трейдінг».

2000 р. — заступник директора з маркетингу КП «Білоцерківський вантажний авіаційний комплекс».

2001 — 2005 рр. — заступник генерального директора корпорації «Укрвторресурси».

2005 — 2007 рр. — директор ТОВ «В2».

2007 — 2010 рр. — заступник директора ТОВ «В2».

2010 — 2012 рр. — ТОВ «Дорш-Східна Європа», фінансовий директор.

Політична діяльність[ред. | ред. код]

У 2006 році Володимир Полочанінов був обраний депутатом Київської обласної ради V скликання та очолив постійну комісію з питань бюджету та фінансів. Завдяки рішенню комісії про розміщення вільних коштів на рахунках комерційних банків, обласний бюджет додатково заробив більше 16 млн грн. з прибутковістю в 27% річних.

З 2009 р. — голова Київського обласного осередку громадської організації «Фронт Змін», голова Київської обласної організації Політичної Партії «Фронт Змін».

У 2010 році Володимир Полочанінов працював на посаді першого заступника голови Київської обласної державної адміністрації. Напередодні місцевих виборів написав заяву про звільнення за власним бажанням у відповідь на примус вступати до Партії Регіонів. За результатами виборів до органів місцевого самоврядування команда «Фронту Змін» стала найбільшою опозиційною політичною силою у Київській області.

2010 — 2012 рр. — депутат Київської обласної ради VI скликання, голова постійної комісії Київської обласної ради з питань молодіжної політики, фізичної культури, спорту і туризму, голова фракції «Фронт Змін».

За сприяння В.Полочанінова у 2012 році була видана книга Є.Чернецького “Історія Білої Церкви: події, постаті, життя”, а пізніше - раритетне видання Л.Похилевича “Сказания о населённых местностях Киевской губернии”.

На парламентських виборах 2012 р. був обраний депутатом Верховної Ради України, безрартійний, входив до фракції "Батьківщина"[2]. Працював на посаді заступника голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах. Був головою груп дружби з Канадою та Сінгапуром. У цей період відбувся перший в історії офіційний візит глави українського парламенту в Канаду.

Став першим народним депутатом, який за власною ініціативою оприлюднив свою декларацію про доходи на сайті Верховної Ради України. Через деякий час ця вимога стала Законом.

Володимир став співавтором першого законопроекту про децентралізацію, який передбачав реформу місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні

У жовтні 2013 року народні депутати Володимир Полочанінов та Андрій Павелко ініціювали створення Політичної Партії «Демократи», прагнучи сформувати партію нелідерського типу.

2 вересня 2014 року Володимир Полочанінов написав заяву про складання депутатських повноважень, аргументуючи своє рішення так: «все, що відбувається в стінах парламенту не має жодного відношення ні до моєї країни, ні до війни, яка в ній відбувається, ні до реформ чи змін на благо, усі зайняті виборами та лише ними.». Участі у позачергових виборах до Верховної Ради України 2014 року не брав.

Перший народний депутат України, який за власною ініціативою оприлюднив свою декларацію про доходи за 2012 рік на сайті Верховної Ради України.

Заступник голови Комітету Верховної Ради України у закордонних справах[3].

В 2015 році Володимир Полочанінов разом з однодумцями зареєстрував громадську організацію “Конституційний конвент”. Громадська организація має на меті популяризувати ідею створення нового суспільного договору, як єдиного можливого варіанту виходу із глибокої політичної кризи.

24 вересня 2015 року громадські організації «Конституційний Конвент», Global Ukrainians, «Україна — це я», ВГО «Українська стратегія», Міжнародний центр перспективних досліджень та Центр політико-правових реформ підписали меморандум про створення коаліції громадянського суспільства «Народна Конституція».

Метою діяльності коаліції є укладення нового суспільного договору, закріпленого в новій Конституції України.

Публікації[ред. | ред. код]

У 2019 Володимир написав і видав книгу «Записки на полях української політики». Усі кошти від продажу книги спрямовані в благодійний фонд «Рух молоді».

« ....Що не так, що і як все ще можливо зробити в Україні для нашого успіху і процвітання. Чому можливо. Це не плітки і не інсайд, це думки і ідеї за більш ніж 100 років в українській політиці. Просто і доступно про те, що здається складним »

— Володимир Полочанінов

Благодійний фонд "Рух Молоді"[ред. | ред. код]

У 2011 році Володимир Полочанінов заснував разом з Анатолієм Тимощуком благодійний фонд «Рух Молоді», діяльність якого зосереджена на підтримці та популяризації активного та здорового способу життя серед молодих людей. За час існування фонду було побудовано сучасні футбольний, баскетбольний та гімнастичні майданчики. За ініціативою фонду проведено декілька футбольних та хокейних турнірів, змагання з воркауту, стрітболу, а також квести для школярів та студентів.

Фонд «Рух молоді» збудував спортивний майданчик у дворі відновленої школи міста Слов̓янськ Донецької області. А у травні 2015 року фонд зі своєї ініціативи встановив три спортивних майданчики для занять воркаутом у місті Сєвєродонецьк. [4]. Детальніше про діяльність фонду "Рух Молоді" на rm.ua

Aукціон[ред. | ред. код]

Володимир Полочанінов, який купив на військовому аукціоні "золото" Годунко за 100 тис. грн, повернув гімнастці медаль. Сама гімнастка продавала медаль, бо хотіла виручені кошти пожертвувати на потреби армії[5].

Хобі[ред. | ред. код]

Хобі: активний відпочинок та спорт. Захоплюється автоспортом, мотокросом, гірськолижним спортом, альпінізмом, футболом, баскетболом, хокеєм.

Примітки[ред. | ред. код]