Помирана

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Помирана»
Помирана (обкладинка книги).png
Обкладинка українського видання
Автор Тарас Антипович
Дизайн обкладинки Я. Кубіцький
К. Конєцька
Країна Україна Україна
Мова українська
Серія «Доросла серія»
Жанр антиутопія
Видавництво Україна — А-ба-ба-га-ла-ма-га
Видано 2016
Тип носія друк (оправа)
Сторінок 224
ISBN 978-617-585-106-7

«Помирана» — антиутопічний роман, що написаний українським письменником Тарасом Антиповичом та вперше опублікувався в Україні 2016 року у «А-ба-ба-га-ла-ма-га»[1]. Роман розповідає про суспільство кіберістот, що відокремлене від інших цівілізацій.

Опис[ред. | ред. код]

Новий твір Тараса Антиповича — одного з найважливіших сучасних українських письменників — це вдумливий роман-дистопія, який засобами макабричної сатири розкриває драму зашореного розуму. Герої, чиє існування кероване міфами, ворожі до Іншого і безжальні одне до одного, але водночас не позбавлені надії. У закіптюженій порожнечі їхніх днів раз по раз проблискує те, чого вони бояться найбільше: шанс на краще життя. Шанс позбутись ненависті до тих, хто «по інший бік». Шанс вирватися за «колючку» власноруч виплеканого пекла[1].

Історія створення[ред. | ред. код]

Назва твору є неологізмом і означає, за словами автора, «країну смертельних чудес», а одним із можливих тлумачень назви є походження від слова «помирати». На написання книги Антиповича підштовхнуло зростання у світі «духу варварства», а дійсність, описана у книзі, подібна з дійсністю у республіках на Донбасі, у Північній Кореї чи сучасній Росії, хоча у романі певний час і георафічне положення не вказуються.[2].

Відгуки[ред. | ред. код]

Олег Шинкаренко на сайті видання «ЛітАкцент» написав, що «Помирана» — це вкрай песимістичне зображення людського суспільства, яке нічому не вчиться, нікуди не прямує і повністю зосереджене на самознищенні. На жаль, це зображення не є лише однією з дистопічних моделей, а змальоване з довколишньої реальності, де гротеску вже навіть більше, ніж у літературі»[3].

Видання[ред. | ред. код]

  • 2016 рік — «А-ба-ба-га-ла-ма-га» (укр.)

Джерела[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Помирана. А-ба-ба-га-ла-ма-га. Архів оригіналу за 29 листопад 2016. Процитовано 29 листопада 2016. 
  2. Василь Шандро, Тетяна Трощинська (23 жовтня 2016). Варварство і руйнування міфів: Тарас Антипович презентує роман «Помирана». Громадське радіо. Архів оригіналу за 29 листопада 2016. Процитовано 29 листопада 2016. 
  3. Олег Шинкаренко (26 жовтня 2016). Хроніка поступового вимирання. ЛітАкцент. Архів оригіналу за 13 листопада 2016. Процитовано 3 грудня 2016. 

Посилання[ред. | ред. код]

  1. Помирана. А-ба-ба-га-ла-ма-га. Архів оригіналу за 29 листопад 2016. Процитовано 29 листопада 2016.