Пономарчук Наталія Борисівна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Наталія Борисівна Пономарчук
Medium ponomarchuk 1.jpg
Основна інформація
Дата народження 1969
Місце народження Київ, СРСР
Роки активності 1996 — тепер
Громадянство Україна Україна
Професія оперний та симфонічний диригент
Освіта Київська державна консерваторія ім. П. І. Чайковського
Нагороди Заслужений діяч мистецтв України
ponomarchuk.net

Наталія Борисівна Пономарчук — український диригент, заслужений діяч мистецтв України. Лауреат Національного конкурсу диригентів імені Стефана Турчака (1998), переможець Всеукраїнського відкритого рейтингу популярності «Колесо фортуни» в номінації «Найкращий молодий диригент».У 2001 році Наталія Пономарчук була удостоєна почесного звання «Заслужений діяч мистецтв України».

Наталія Пономарчук входить до числа найбільш затребуваних оркестрових диригентів в Україні. За диригентський пульт Національного Наталія Пономарчук уперше стала під час державного іспиту в Національній музичній академії ім. П.І.Чайковського, який водночас став і вступним у світ професійного диригентського мистецтва.

Наталія Пономарчук є випускницею Національної музичної академії України за класом оркестрового диригування (1997), де навчалась під керівництвом Алліна Власенка.

Наталія також є дипломантом II Міжнародного конкурсу диригентів ім. Прокоф’єва (Санкт-Петербург, 1996).

Музикант часто гастролює з найбільшими симфонічними оркестрами своєї країни. Протягом багатьох років вона успішно співпрацює з такими колективами, як Національний одеський філармонічний оркестр і Академічний симфонічний оркестр INSO-Львів Львівської філармонії.

Біографія[ред. | ред. код]

Народилась у Києві. закінчила Київське музичне училище (1988) та Національну музичну академію України (1997) як диригент у класі професора А. Власенка.

З 1996 по 1998 рр. вона була диригентом оркестру Національної радіокомпанії України, виступи якого транслювались по національних радо та телевізійних каналах України. Пані Пономарчук також здійснила аудіо та відео записи на Польському Радіо.

Високі професійні якості та широкий репертуар принесли Пані Пономарчук звання Заслуженого артиста України (2001).

з 2003 року — керівник і головний диригент Академічного симфонічного оркестру Дніпропетровської філармонії,

З 2007 по 2009 рр. вона була диригентом Національного ансамблю солістів «Київська камерата». Наталія Пономарчук також виступала диригентом на Міжнародних фестивалях, що проходять в Україні, зокрема, таких як «Київ Музик Фест», Київські літні музичні вечори, «Музика молодості», «Контрасти», тощо.

З 2009 року пані Пономарчук також є другим диригентом Національного симфонічного оркестру України. Вона часто виступає як гостьовий диригент з Одеським філармонійним оркестром та Академічним симфонічним оркестром «INSO-Львів». Перед переїздом до Дніпропетровська Наталія була художнім керівником та головним диригентом Луганського академічного симфонічного оркестру (1997 – 2003).

У 2012 році в Іспанії дебютувала як балетний диригент, представивши «Лебедине озеро» і «Лускунчик» П. І. Чайковського в Королівському театрі в Мадриді, в Конференц-центрі і концертному залі Еускалдуна в Більбао, в Палаці опери в Ла- Коруньї.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Як гостьовий диригент у рамках гастрольних турне Європою виступала в таких концертних залах, як Театро Реал, Аудіторіо Насіональ, Театро Зарзуела (Мадрид, Іспанія), Палац Музики Каталонії (Барселона, Іспанія), Театро Колонь (Корунья, Іспанія), Палац Мистецтв Королеви Софії (Валенсія, Іспанія), Конференц Центр та Концерт-хол (Більбао, Іспанія), Курсаал (Сан-Себастьян, Іспанія), Аудіторіо де Галіція (Сантьяго, Іспанія), Театро Монументаль (Лісабон, Португалія), Каса да Мусіка (Порто, Португалія), Сала Верді Консерваторіо (Мілан, Італія), Конгрес-хол (Варшава, Польща), Великий Зал Санкт-Петербурзької філармонії, Зал ім. Чайковського Московської державної філармонії (Росія), Мегарон (Греція), Симфонічний оркестр Тіранського радіо (Албанія).

Наталія співпрацює з багатьма всесвітньо відомими солістами, серед яких піаніст Вадим Руденко, віолончеліст Олександр Князєв, скрипалі Цянь Чжоу та Олександр Семчук.

Географічне охоплення  концертної діяльності Наталії Пономарчук виходить далеко за межі Європи. Вона співпрацювала з Оркестром української музичної академії в Чонгкінг (Китай), Симфонічним оркестром м. Бількент, Симфонічним оркестром м. Анкара (Туреччина), Симфонічним оркестром Мічоакан в Морелії (Мексика), Симфонічним оркестром Естадо до Еспіріто Санто (Бразилія).

Протягом своєї диригентської кар’єри Наталія зробила численні аудіо та відео записи як в Україні, так і за кордоном.

Іранський композитор і диригент Олександр Рахбарі[en] поділився своїми враженнями від роботи Наталії:

«Прослухавши багато професійних записів та подивившись різні записи пані Пономарчук, я мушу сказати, що пані Пономарчук – це талановитий т серйозний диригент. Вона має потужний потенціал і здатність працювати з різноманітним репертуаром та різними оркестрами».

Ponomarchuk.jpeg

Наталія Пономарчук виступала в таких престижних залах, як іспанський Королівський театр, Національна музична аудиторія і Театр сарсуели в Мадриді, Палац каталонської музики в Барселоні, Театр Колон в Ла-Коруньї, Палац мистецтв імені Королеви Софії у Валенсії, Конференц-центр і концертний зал Еускалдуна в Більбао, Kursaal в Сан-Себастьяні, Концертний зал Галісії в Сантьяго-де-Компостела; португальські Teatro Monumental в Лісабоні, Будинок музики в Порту; в Міланській консерваторії імені Джузеппе Верді в Італії, у варшавському Залі конгресів в Польщі.

«Наталія Пономарчук - явище справді рідкісне. Незважаючи на свою молодість, вона є диригентом міжнародного рівня. Її унікальне мистецтво визначає залізна дисципліна гри, потужна енергетика, вміння глибоко проникнути в творчий задум музики як минулого, так і сьогодення. Тому кожен із сучасних українських композиторів прагне, щоб його твори звучали саме в її виконанні ». (Композитор Євген Станкович)

Посилання[ред. | ред. код]