Наймач

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Посесор)
Jump to navigation Jump to search

Наймач — фізична або юридична особа, яка за договором найму (оренди) приймає майно у користування за плату на певний строк.

Опис[ред.ред. код]

Фізична особа, яка бажає укласти договір оренди державного майна, до його укладення зобов'язання зареєструватись як суб'єкт підприємницької діяльності — фізична особа.[1]

Орендар (наймач) — це фізична або юридична особа (суб'єкт господарювання, організація) яка бере у тимчасове користування нерухоме або рухоме майно. У договорі оренди це — сторона якій передано майно в оренду за окрему плату у тимчасове користування, де друга сторона це- Орендодавець (власник, суб'єкт господарювання, організація) яка передає в оренду майно для орендаря[2].

Наймач (З практики застосування термінів, слів та словосполучень у юриспруденції) — термін рівнозначний терміну «Орендар».

Орендар — суб'єкт господарювання або фізична особа, які приймають в оренду торгові приміщення (площі), та/або майно (устаткування, обладнання), підсобні приміщення (споруди), що становлять об'єкт оренди.[3]

Застаріле слово «посесор» — орендар державного маєтку разом з приписаними до маєтку селами. Існували в Польщі, зокрема у XVIII ст., а після її поділу — на землях, захоплених Росією (Білорусь, Правобережна Україна тощо).[4]

Основні права та обов'язки орендаря[ред.ред. код]

  • Орендар має переважне право перед іншими суб'єктами господарювання на продовження строку дії договору оренди.
  • Орендар може бути зобов'язаний використовувати об'єкт оренди за цільовим призначенням відповідно до профілю виробничої діяльності підприємства, майно якого передано в оренду.
  • Орендар зобов'язаний берегти орендоване майно відповідно до умов договору, запобігаючи його псуванню або пошкодженню, та своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
  • Орендар відшкодовує орендодавцю вартість орендованого майна у разі відчуження цього майна або його знищення чи псування з вини орендаря[5].

Примітки[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]