Посумові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Pseudocheiridae
Pseudocheirus peregrinus
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хребетні (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Кускусоподібні (Diprotodontia)
Підряд: Кускусовиді (Phalangeriformes)
Родина: Посумові (Pseudocheiridae)
Winge, 1893
Типовий вид
Pseudocheirus peregrinus
Boddaert, 1785
Підродини
Посилання
Commons-logo.svg Вікісховище: Pseudocheiridae
EOL logo.svg EOL: 1698
ITIS logo.svg ITIS: 609786
US-NLM-NCBI-Logo.svg NCBI: 37889
Fossilworks: 66304

Посумові (Pseudocheiridae) — родина ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), що містить один вид тварин, які харчуються майже виключно нектаром і пилком квітів. Представники родини населяють Австралію, Тасманію, Нову Гвінею та довколишні острови. Довгий час вони вважались приналежними до родини кускусових.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 163–480 мм, довжина хвоста: 170–550 мм, вага: 0,5–2 кг. Зубна формула: 3/2, 1/0, 3/3, 4/4 = 40.

Опис. Посумові мають сильний чіпкий хвіст, але хвіст найбільшого сумчастого планериста, Petauroides volans слабо чіпкий і в основному використовується як кермо під час ширяння. Всі Pseudocheiridae мають кутні зуби, на яких знаходиться низка гострих гребенів, що використовуються при розтиранні листя. Мікробна ферментація відбувається у великій сліпій кишці й допомагає при переробці рослинного матеріалу. Pseudocheirus peregrinus також практикує копрофагію, щоб отримувати більше поживних речовин з їжі. Волосяний покрив може бути вовнистим чи шовковистим. Незвичайний Pseudochirops archeri має волосяний покрив, який здається зеленим, хоча насправді є поєднанням чорного, жовтого та білого волосся.

Поведінка[ред. | ред. код]

Всі члени Pseudocheiridae деревні. Один рід досяг ковзної здібності через розвиток мембран, що з'єднують передні й задні кінцівки. Цей рід, Petauroides, має аналогічні філогенетичні позиції, що й Petaurus в родині Petauridae. Petauroides volans, може ширяти більше ніж на 100 метрів і робити майже 90-градусні повороти. Посумові мають дуже спеціалізований раціон, що включає листя чотирьох видів фігових дерев (рід фікус). Геологічні спектр Pseudocheiridae простягається з міоцену до сьогодення.

Склад родини[ред. | ред. код]

Родина Посумові (Pseudocheiridae)

Джерела[ред. | ред. код]