Прапор Української РСР

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Прапор УРСР
Прапор УРСР
Використання
FIAV 110000.svg FIAV normal.svg
Пропорції 2:3
Затверджений 21 листопада 1949
Дизайн червоно-блакитний біколор
Кольори
Червоний
Блакитний
Тип Державний
Приналежність Українська РСР

Пра́пор Украї́нської РСР — символ Української РСР.

Історія[ред.ред. код]

Першим прапором УРСР, за керування Леніна, став червоний стяг з жовто-блакитним прапором у верхньому лівому куті. Та в 1919, з ідеологічних міркувань, прапор УСРР став мати тільки червоний колір з абревіатурою назви республіки, облямованою золотою рамкою[1].

Перший офіційно затверджений прапор УСРР (прийнятий на III Всеукраїнському з'їзді рад у березні 1919, коли було ухвалено першу конституцію УСРР) був червоний з золотими ініціалами «УРСР» у горішньому червоному накутнику з золотим обрамуванням. Потім обрамування зникло, а абревіатура періодично змінювалася на УССР (1923), УСРР (1927).

У 1937 року для республіки створено новий прапор, червоний з золотими схрещеннями серпом і молотом, супроводженими ініціалами «УРСР».

21 листопада 1949 року Президія Верховної Ради УРСР ухвалила стяг із горизонтально розташованими смугами: верхньою — червоного кольору (2/3 ширини прапора), і нижньою — лазурного кольору з зображенням у верхній частині золотих серпа і молота і над ними — червоної п'ятикутної зірки, обрамленої золотою облямівкою. Торговим, морським і військовим прапором УСРР (ст. 35 Конституції 1919 року) стало червоне полотнище з написом в кантоні золотими літерами: «Українська Соціалістична Радянська Республіка» або абревіатурою «УСРР». Відомі кілька варіантів назви українською (або російською) мовами, що відмінні правописом.

Галерея[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Дорошенко Д. Мої спомини про недавнє минуле. — Львів, 1923. — Ч. 2. — С. 66.
  2. http://www.narodnapravda.com.ua/history/4a8d78d1c0145/

Посилання[ред.ред. код]