Премії Адама Сміта

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Премії Адама Сміта — низка економічних премій, заснованих на честь великого шотландського економіста, які вручаються у різних країнах різними організаціями.

Премія Національної асоціації бізнес-економіки[ред. | ред. код]

Премія вручається Національною асоціацією бізнес-економіки[en] з 1982 року за «лідируюче становище серед професіоналів-економістів і використання ідей і знань на робочому місці і в політичній діяльності». Нагороджений премією економіст повинен прочитати лекцію на щорічних зборах асоціації. Текст лекції потім публікується в журналі «Business Economics». Лауреати премії:

Премія Асоціації приватної освіти[ред. | ред. код]

Премія, що присуджується щорічно з 1984 року Асоціацією приватної освіти[en] за стійкий і тривалий внесок в увічнення ідеалів вільної ринкової економіки. Лауреат нагороди повинен бути особистістю, яка заслужила міжнародну репутацію красномовного вченого і захисника вільного підприємництва.

У число лауреатів премії входять:

Премія данського товариства«Лібертас»[ред. | ред. код]

Премія присуджується данським товариством «Лібертас» з 1988 р. Премією нагороджується «датський або іноземний економіст, який у публічних виступах, опублікованих роботах або вчинках сприяє розвитку вільного суспільства і вільного ринку». Нагородження переможців відбувається 5 червня — в день народження А. Сміта. Серед лауреатів премії: В. Клаус (Чехія, 1994), Г. Радніцкі (Німеччина, 2002), Д. Гресс (США, 2003).

Премія Інституту економічної політики ім. Є. Т. Гайдара[ред. | ред. код]

Премія присуджується з 1997 р. Інститутом економічної політики «за відстоювання економічної свободи в Росії» (серед нагороджених — академік РАН Р. М. Ентов; 1999) .

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]