Проблема

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Проблема — складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження. П — об'єкт (питання, недолік, процес, явище) діяльності спонукаючого характеру — незадоволений попит чи нереалізовані потреби (нестача або відсутність, надлишок або наявність чого небудь), дефект, вада, чи загроза що змушує цілеспрямовано ліквідувати проблему шляхом уникнення взаємодії чи зміни стану об'єкту, себе чи свого ставлення до подій.

Проблема — ситуація, що потребує активних дій і є побуджуючим чинником для діяльності людини (досліджень, проектування та виконання), щоб ліквідувати наслідки чи запобігти їх виникнення.

Проблема — це слово, яке використовують люди, що не хочуть вирішувати питання та брати на себе відповідальність за свої дії чи бездіяльність. Проблема формулюється переважно в питальній формі та не передбачає вирішення поставленого питання. Цей термін заборонений для використання в діловому спілкуванні. Рекомендується використовувати термін «питання для вирішення». Воно передбачає прийняття рішення та відповідальності. Під час вирішення питань часто відкриваються нові можливості. Запитуючи «чому?» і «для чого?», можна краще зрозуміти причиново-наслідкові зв'язки й побачити новий ракурс звичних речей.

Приклади[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]