Проблема

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Проблема — складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження. Проблема — об'єкт (питання, недолік, процес, явище) діяльності спонукаючого характеру — незадоволений попит чи нереалізовані потреби (нестача або відсутність, надлишок або наявність чого-небудь), дефект, вада, чи загроза що змушує цілеспрямовано ліквідувати проблему шляхом уникнення взаємодії чи зміни стану об'єкту, себе чи свого ставлення до подій.

Проблема — ситуація, що потребує активних дій і є побуджуючим чинником для діяльності людини (досліджень, проектування та виконання), щоб ліквідувати наслідки чи запобігти їх виникнення.

Проблема — це слово, яке використовують люди, що не хочуть вирішувати питання та брати на себе відповідальність за свої дії чи бездіяльність. Проблема формулюється переважно в питальній формі та не передбачає вирішення поставленого питання. Цей термін заборонений для використання в діловому спілкуванні. Рекомендується використовувати термін «питання для вирішення». Воно передбачає прийняття рішення та відповідальності. Під час вирішення питань часто відкриваються нові можливості. Запитуючи «чому?» і «для чого?», можна краще зрозуміти причиново-наслідкові зв'язки й побачити новий ракурс звичних речей.

Приклади[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]