Проблема

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Проблема — складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження. Проблема — об'єкт (питання, недолік чи потреба чогось, завада, перепона від надлишку чи наявності чогось, процес) явище збуджуючого характеру як стимул діяльності спонукаючого характеру — незадоволений попит чи нереалізовані потреби (нестача або відсутність, надлишок або наявність чого-небудь), дефект, вада, чи загроза що змушує цілеспрямовано ліквідувати проблему шляхом уникнення взаємодії чи зміни стану об'єкту, себе чи свого ставлення до подій.

Проблема — ситуація, що потребує активних дій і є побуджуючим чинником для цілеспрямованої діяльності людини (досліджень, проектування та виконання), щоб ліквідувати наслідки чи запобігти їх виникнення.

Проблема — це слово, яке використовують люди, що не хочуть вирішувати питання та брати на себе відповідальність за свої дії чи бездіяльність. Така Проблема формулюється переважно в питальній формі та не передбачає вирішення поставленого питання. Цей термін рідко застосовують в діловому спілкуванні. Переважно використовується термін «питання для вирішення». Воно передбачає прийняття рішення та відповідальності. Під час вирішення питань часто відкриваються нові можливості. Запитуючи «чому?» і «для чого?», можна краще зрозуміти причиново-наслідкові зв'язки й побачити новий ракурс звичних речей.

Системологія в описі та першому етапі алгоритму системно-організаційноі діяльності - алгоритм СОД дае основне визначення Проблеми, як наявність, надлишок, відсутність чи недолік. чого не будь...

Алгоритм СОД потребуе визначити властивості, характеристики, форму прояву явища чи об'єкта для параметризаціі наступного етапу. Для більшості керівників, особливо військових командирів, саме цей етап э визначальним для формулювання стратегічного завдання, що є наступним етапом алгоритму СОД - Задача.

Приклади[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]