Проспект Генерала Острякова (Севастополь)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Генерала Острякова проспект
Sevastopol-COA.png Севастополь
Бульвар на проспекті Острякова (Севастополь) 02.JPG
Колишні назви
вул. Острякова
Загальні відомості
Протяжність 4410 м
Зовнішні посилання
У проєкті OpenStreetMap пошук у Nominatim
Мапа
CMNS: Проспект Генерала Острякова у Вікісховищі

Генера́ла Остряко́ва проспе́кт — проспект в Ленінському районі Севастополя на Куликовому полі, між вулицею Олега Кошового і мікрорайоном 5-й кілометр. Одна з набільших вулиць Севастополя. За її назвою в місті існує топонім «Остряки», яким називають великий спальний район уздовж вулиці.

17 квітня 1951 року була заснована вулиця, названа на честь Острякова Миколи Олексійовича — Героя Радянського Союзу, командувача військово-повітряними силами Чорноморського Флоту 1941—1942 рр.

5 травня 1975 року вул. Острякова була перейменована на проспект Генерала Острякова. Меморіальне позначення встановлено на будинку № 60.

Вулицю можна поділити на три історичні частини:

  • 1) Стара частина (від вул. О.Кошевого до вул. П.Сілаєва), забудована переважно хрущовками в 60-і роки 20 ст. Є також кілька дванадцятиповерхових будинків 70-х років. Зупинки громадського транспорту «Технічна бібліотека» та «Московський ринок».
  • 2) Від вулиці Сілаєва до вул. Генерала Хрюкина. Забудова 70-80х років 20 століття. На цієї ділянці вулиця має розділювальну смугу, яку засаджено платанами. Тут розташовується один з двох севастопольських підземних переходів. Будинки 5,9 та 12-поверхові. Зупинки громадського транспорту «ТЦ Океан», «Гімназія № 7/Школа № 22» (або «Підземний перехід»), «Вулиця Генерала Хрюкіна».
  • 3) Від вул. Генерала Хрюкіна до 5-го кілометру. Забудова 80-90х років 20 століття та 21 століття. Зупинки громадського транспорту «Вулиця Генерала Лебедя», «Школа № 38», «Дитячий лікарняний комплекс», «5-й кілометр». Закінчується мікрорайоном 5-й кілометр — важливою транспортно-торговою розв'язкою міста. Тут кінцева зупинка для багатьох маршрутів громадського транспорту та приміський автовокзал (маршрути у напрямку Тернівки та Байдарської долини). Також тут зосереджені три ринки: «5-й кілометр» (речовий), «Південний» (будівельно-господарські товари) та «Кільце» (продуктовий). 5-й кілометр є найбільшим в місті перехрестям доріг. Звідси розпочинаються шляхи до міста (по вул. Острякова та вул. Хрустальова), до Фіоленту, на дві об'їзні дороги (у напрямку Камишової бухти та Сапун-гори) та на виїзд з міста у напрямку Балаклави, Сімферополя та Ялти.

Посилання[ред. | ред. код]