Пуанти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ноги балерини, взуті в пуанти

Пуанти (від фр. la pointe — кінчик, наконечник; іноді колки або каски) — взуття, яка використовується при виконанні жіночого класичного танцю.

Це слово має два близьких один одному значення:

  1. Пуантами називаються кінчики пальців ніг. Танцювати на пуантах — позначає танцювати, спираючись неповністю на всю стопу, а тільки на пуанти. Ця система балетного танцю стала використовуватися на самому початку 19 століття, поступово перетворюючись на обов'язковий елемент класичного балету. Танець на пуантах виключно жіночий.
  2. Пуантами також називаються спеціальні балетні туфлі, в яких балерина танцює, спираючись на кінчики пальців ніг (на пуантах).

Пуанти в наш час виготовляються з атласу. Жорсткий носок виходить за рахунок використання спеціального крохмального клею, яким просочують всі внутрішні шари носка. Після сушки (24 години) пуантів носок стає твердим. Конструкція пуантів сприяє досягненню стійкості носка опорної ноги в позах класичного танцю. Залежно від інтенсивності танцю і просто з плином часу тверді носки туфель розм'якшуються. За один спектакль балерина може змінити кілька пар пуантів.

До початку танцю балерина повинна розігріти ноги і самі туфлі, інакше можливі серйозні травми.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]