Публій Семпроній Аселіон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Публій Семпроній Аселіон
Народився 1 січня 160 до н. е.(-160-01-01)
Помер не раніше 91 до н. е.
Громадянство
(підданство)
Стародавній Рим
Діяльність історик, військовослужбовець
Знання мов латина
Діти Авл Семпроній Аселіон

Публій Семпроній Аселіон (158 — 90/88 роки до н. е.) — давньоримський історик-анналіст, член літературного кола Сципіона Еміліана.

Біографія[ред. | ред. код]

Походив із роду нобілів Семпроніїв. У 134 році до н. е. став військовим трибуном. Взяв участь у Нумантійській війні на чолі військ із Публієм Корнелієм Сципіоном Еміланом. Після завершення військових дій Аселіон повернувся до Риму й більше не брав участі ані у війнах, ані у політиці. Він увійшов до культурного кола Еміліана й займався історичними працями.

Дотепер відомо лише про головну історичну роботу Аселіона — «Історія», яка складался з 14 книг. З неї дотепер збереглося лише 14 фрагментів. Публій Аселіон продовжував історію, розпочату Полібієм від 146 року до н. е. Закінчується праця Аселіона 91 роком до н. е. На відміну від попередніх істориків Публій Семпроній займався описом свого часу. Його праця відрізняється від інших історичних праць більшим науковим підходом до історії. Це скоріше монографії, де подається не лише опис подій, а й аналіз внутрішнього стану держав.

Родина[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • Alfred Klotz: Sempronius 16). / Paulys Realencyclopädie der classischen Altertumswissenschaft (RE). Band II A,2, Stuttgart 1923, Sp. 1362—1363.

Посилання[ред. | ред. код]

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Публій Семпроній Аселіон