Пурепеча

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Пурепеча
P'urhépecha, Tarasco
Виготовлення сіток індіанцями Пурепеча, 1899 рік
Виготовлення сіток індіанцями Пурепеча, 1899 рік
Загальна кількість 202 тис.[1]
Найбільші розселення Мексика
Мова Пурепеча
Іспанська
Релігія синкретизм традиційних вірувань з католицтвом

Пуре́печа (самоназва: P'urhépecha, ісп. Purépecha або Tarasco) — індіанський народ, що мешкає на північному заході мексиканського штату Мічоакан в районі міст Уруапан і Пацкуаро. Раніше була поширена назва «тараско», від слова tarascue мовою пурепече, що означає «вітчим» або «свідний брат», причина такого вибору назви зараз невідома. Назва народу мовою науатль, «Michhuàquê» («ті, що мають рибу») стала основою для утворення назви штату Мічоакан.

Мовою пурепеча все ще розмовляють понад 100 тис. мешканців штату. Зараз також робляться спроби налагодити навчання у школах цією мовою.

Рибалка-пурепеча на озері Пацкуаро, 2005 рік

Багато традицій народу все ще живі, у тому числі Jimbani Uexurhina або Новий рік пурепеча, що святкується 1 лютого. Як й інші стята, воно перейняло багато елементів католицтва. Календар пурепеча, подібно до ацтекського Xiuhpohualli, має 18 місяців по 20 днів та 5 додаткових днів у кінці року. Новий рік повинен свякуватися у день появи сузір'я Оріон[2].

Посилання[ред.ред. код]

  1. Comisión Nacional para el Desarrollo de los Pueblos Indios (2000): "Lenguas indígenas de México"
  2. Quintanar Hinojosa, Beatriz (February 2008). [www.mexicodesconocido.com.mx Breves] Перевірте схему |url= (довідка). México Desconocido 372. с. 9.