Південний Тіпперері

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Південний Тіпперері

англ. South Tipperary,
ірл. Tiobraid Árann Theas

Графство:
Південний Тіпперері
Найбільше місто Клонмел (місто)
Країна Ірландія Ірландія
Провінція Манстер
Номерний знак TS
Населення
 - повне 88 433
Площа
 - повна 2 257 км²
Дата заснування 1898
Вебсайт southtipperary.ie

Мапа

Південний Тіпперері (англ. South Tipperary; ірл. Tiobraid Árann Theas) — адміністративне графство на півдні Ірландії. Входить до складу традиційного (історичного) графства Тіпперері в провінції Манстер на території Республіки Ірландії. Столиця та найбільше місто — Клонмел. Населення 79 тис. осіб (2002).

Фізико-географічна характеристика[ред. | ред. код]

Графство розташоване на півдні Ірландії в долині річки Шур. Разом з Північним Тіпперері воно входить до складу історичного однойменного графства. На півдні та південному сході проходить адміністративна межа з графствами Вотерфорд та Корк, на заході з Лімерик, а на сході з Кілкенні.

Загальна площа Південного Тіпперері становить 2257 км ².

Історія[ред. | ред. код]

Графство Південний Тіпперері було утворено 1898 року, шляхом поділу історичного регіону Тіпперері на дві частини. У новій адміністративно-територіальній одиниці з'явилися свої суд і органи керування. Однак, багато жителів досі сприймають два графства єдиним цілим, завдяки спільній історії двох провінцій.

Транспорт[ред. | ред. код]

Через територію графства проходить залізнична гілка КоркТурлесПорт-Лііше; а також шосе національного значення — N8 (КоркКахираПорт-Лііше); N24 (УотерфордКлонмелТіпперері).

Найближчі аеропорти розташований в сусідніх графствах Уотерфорд, Корк та Клер.

Охорона здоров'я[ред. | ред. код]

Одна з набережних міста Клонмел

У Південному Тіпперері зафіксовано найнижчий показник дитячої смертності в країні: 0,9 на 1000 немовлят. Це можна порівняти з даними Північного Тіпперері (2,9) і Дубліна (3,4).

Посилання[ред. | ред. код]