Пім Фортейн

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Пим Фортейн

Пім Фортейн (нід. Pim Fortuyn, повне ім'я нід. Wilhelmus Simon Petrus Fortuyn; *19 лютого, 1948 — 6 травня, 2002, Гілверсум) — нідерландський політичний діяч.

Біографія[ред. | ред. код]

Народився в нідерландському місті Велсені.

У 2001 році Пім Фортейн очолив список кандидатів до парламенту щойно створеної в місті Гілверсумі (спершу суто регіональної) партії «Придатні до життя Нідерланди» (Leefbaar Nederland).

9 лютого 2002 Фортейн опублікував в одній з газет інтерв'ю, в якому недвозначно заявив про свою рішучість припинити імміграцію мусульман до Нідерландів. Наступного дня він був виключений з виборчого списку, а днем пізніше заснував свою власну партію — «Список Піма Фортейна» (нід. Lijst Pim Fortuyn).

У березні 2002 року Фортейн тріумфально виграв вибори до міської ради Роттердама. Будучи відвертим ґеєм, Фортейн виступав на підтримку цілої низки ліберальних ініціатив, чи то одностатеві шлюби чи право на евтаназію. У передвиборній програмі Фортейна особлива увага приділялася розвитку нових технологій, особливо в охороні здоров'я.

6 травня 2002 року, тобто за тиждень до загальнонаціональних виборів, у місті Гілверсумі, звідки Фортейн почав свою політичну кар'єру, його застрелив Волкерт ван дер Графом — активіст радикальної екологічної групи.

Посилання[ред. | ред. код]

Шаблон:Netherlands-politician-stub