Пінта (острів)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Мапа Галапагосів: острів Пінта розташований на північному заході

Пінта (ісп. Pinta, англ. Abingdon Island) — безлюдний острів в складі Галапагоського архіпелагу. Належить Еквадору. Названий на честь «Пінти», одного з кораблів Христофора Колумба. Загальна площа острова становить близько 59 км². Найвища точка — 777 м над рівнем моря.

Пінта є найпівнічнішим з вулканічно активних островів Галапагоського архіпелагу, будучи щитовим вулканом. Останнє виверження було в 1928 році.

До фауни острова відносяться галапагоскі чайки, морські ігуани та галапагоські морські котики. Незважаючи на жорсткі природні умови, на острові Пінта виростають рослини 180-ти таксономічних груп. З них, 59 видів зустрічаються тільки на Галапагосах, 19 видів зустрічаються тільки на малому числі островів, два види рослин є ендемічними для острова. Надзвичайно різноманітність рослинності острова може бути пов'язано з відносною ізоляцією Пінти в архіпелазі, різноманітністю кліматичних зон острова, а також впливом травоїдних гігантських черепах, які колись процвітали на острові[1].

Самотній Джордж

Пінта — батьківщина Самотнього Джорджа, однієї з найвідоміших слонових черепах Галапагоських островів, ймовірно, останнього представника підвиду Geochelone nigra abingdoni. Самотній Джордж помер в червні 2012 року в розпліднику імені Чарльза Дарвіна на острові Санта-Крус[2].

Виноски[ред.ред. код]

  1. Pinta Island. NASA Earth Observatory. Процитовано 2012-07-15. 
  2. Померла остання у світі слонова черепаха