Безлюдний острів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Безлюдний острів у Палау

Безлюдний, ненаселений або покинутий острів — острів, на якому не проживають постійно люди. Ненаселені острови часто використовують в кінематографі чи історіях про людей, що врятувались під час катастрофи, а також як стереотипну ідею раю. Деякі безлюдні острови є природними заповідниками під охороною[потрібні приклади], деякі є приватною власністю. Острів Девон (Канада) вважають найбільшим безлюдним островом на планеті.

Малі коралові атоли або острови зазвичай не мають джерел прісної води, проте часом до неї можна дістатись за допомогою криниць.

Список деяких наразі безлюдних островів

[ред. | ред. код]
Покинутий маяк на Маленькому Курасао

Історичні факти

[ред. | ред. код]

Серед задокументованих історій є випадок француза[джерело?], що втратив глузд після двох років самотнього перебування на Маврикії. Він розірвав свій одяг у нападі божевілля, спровокованого споживанням винятково сирих черепах. В іншій історії йшлося про голландського моряка[джерело?], якого залишили самого на острові Святої Єлени з метою покарання. Він впав у такий відчай, що ексгумував тіло похованого товариша та відправив в труні у море. Іншого покинутого, іспанця Педро Серрано, врятували після семи з половиною років самотності. У 1820 році екіпаж китоловного судна Ессекс провів час на безлюдному острові Гендерсон. Там вони їли птахів, рибу, овочі, та знайшли невеликий струмок з прісною водою. Після першого тижня вони спустошили острівні ресурси і більшість членів екіпажу покинули острів на трьох суднах, в той час як решту троє вирішили залишитись та змогли вижити на острові впродовж чотирьох місяців аж до порятунку[джерело?].

Див. також

[ред. | ред. код]

Джерела

[ред. | ред. код]