Пітер Гріневей

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Грінвей Пітер

Пі́тер Грі́невей (Ґріневей, англ. Peter Greenaway, нар. 5 квітня 1942) — британський кінорежисер, письменник, сценарист і художник.

Починав як художник, вперше виставляючись в Lord's Gallery у 1964 році. З 1965 протягом одинадцяти років працював монтажером у документальному кіно. У своїх документальних картинах він використовував юнацькі малюнки «мапи фантастичного міста». З 1966 знімає власні фільми, не залишаючи живопису. Створені ним фільми у період 1965—1978 років здобули чимало нагород.

Фільми Гріневея відрізняється візуальною пишністю, своєрідною нереальністю й театральністю образу. За численними експериментами у поєднанні стилів і стильових алюзій Гріневей є одним з найяскравіших представників постмодерну. Режисер також використовує й найновітніші аудіовізуальні технології.

До найвідоміших фільмів П.Гріневейя відносять «8,5 жінок», «The Pillow Book», «Контракт кресляра», «Живіт архітектора», «Кухар, злодій, його дружина та її коханець», «Книги Просперо» та «Зет і два зеро».

Через сміливі чи відверті сцени багато його фільмів отримали рейтинг X, що практично означає заборону публічної демонстрації.

Посилання[ред.ред. код]