Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республіки

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республіки
10 грудня 1991 року
«Чи згодні Ви, щоб проголошена Нагірно-Карабаська Республіка була незалежною державою, що самостійно визначає форми співпраці з іншими державами і співдружностями?»

Референдум про незалежність Нагірно-Карабаської Республікиреферендум з питання незалежності Нагірного Карабаху від Азербайджану, який відбувся 10 грудня 1991 року . Проходив на території колишньої Нагірно-Карабахської Автономної Області, прилеглого Шаумянівського району і частини території Ханларского району Азербайджанської Республіки. За незалежність НКР, згідно офіційно оприлюднених даних, проголосували 99.98% від тих, хто мав право голосу і взяв участь у голосуванні. Цей референдум бойкотувався азербайджанським населенням Нагірного Карабаху, що, згідно перепису 1989 становило близько 21% населення тодішньої Нагірно-Карабаської Автономної Області.[1] Референдум був проведений без згоди Азербайджанської Республіки і не визнаний на міжнародному рівні державами-членами ООН.

Підготовка, проведення та підбиття підсумків референдуму здійснювалися відповідно до «Тимчасового положення про проведення референдуму Нагірно-Карабахської Республіки». Рішення вважалося прийнятим, якщо за нього проголосує не менше 2/3 виборців при явці не менше 50%.

Бюлетені містили питання вірменською, азербайджанською та російською мовами, а також слова «ТАК» і «НІ» (небажане треба було закреслити).

На думку німецького дослідника Йоханнеса Рау, в зв'язку зі складною ситуацією безпеки і репресіями проти етнічно азербайджанського населення, даний референдум не може вважатися легітимним[2]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]