Рефлексія (філософія)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Рефлексія (від лат. reflexio — звернення назад) — філософський метод, при якому об'єктом пізнання може бути сам спосіб пізнання (гносеологія) або знання, думка, вчинок (епістемологія).

Рефлексія — це унікальна здатність людської свідомості в процесі сприйняття діяльності сприймати й саму себе, внаслідок чого людська свідомість постає як самосвідомість (знання про знання або думка про думку).

Процес самопізнання, при якому усвідомлюються та осмислюються власні думки та психічні переживання називають саморефлексією.

Види рефлексії[ред.ред. код]

  • Елементарна рефлексія аналізує знання та вчинки, їх значення та межі.
  • Наукова рефлексія орієнтована на критику та осмислення теоретичного знання, а також досліджує прийоми та методи пізнання, які використовуються в тій чи іншій сфері досліджень.
  • Філософська рефлексія сконцентрована на усвідомлені та осмисленні граничних основ буття, мислення та людської культури загалом.
  • Літературна рефлексія емоційне осмислення у художньому творі автором власних переживань, роздуми над динамікою душевного стану.
  • Педагогічна рефлексія являється наслідком взаємодії вчителя з учнем, заключається у зворотній відачі учня після засвоєння масиву інформації поданої вчителем
  • Рефлексія (ООП) - головне призначення: отримати опис класу отримавши лише його екземпляр. Тобто маючи лише екземпляр класу можна дізнатися назви, типи полів, аргументів, методів, а також модифікатори доступу. Приклад: (Java:
Class cl = Class.forName(map.get("class"));
Object inst = cl.newInstance();
for(String fieldName: map.keySet()){
Field field = cl.getDeclaredField(fieldName);
field.setAccessible(true);
// TODO // define type of value and find some a few bugs
field.set(inst, map.get(fieldName));


}

Джерела[ред.ред. код]


Аристотель Це незавершена стаття з філософії.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.