Портал:Філософія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Розділ Вікіпедії: Філософія
Проєкт  |  Портал (Скор.: П:ФІЛ)

Філософський портал

Портал Вікіпедії з філософії • 115 статті українською мовою
«Мислитель», статуя Огюста Родена, часто використовується для зображення філософії.

Філосо́фія (дав.-гр. φιλοσοφία, дослівно: любов до мудрості), або любому́дрість, — дисципліна, що вивчає найбільш загальні суттєві характеристики та фундаментальні принципи реальності й пізнання, буття людини, відносини людини й світу, про найзагальніші суттєві характеристики людського ставлення до природи, суспільства та духовного життя у всіх його основних проявах. Також під філософією розуміють форму людського мислення, теоретичну форму світогляду. (Докладніше…)

Це «добрі статті», які відповідають основному набору високих редакційних стандартів.

Вибрані зображення

Чи Ви знаєте...


Як Ви можете допомогти

Сьогодні, вівторок 21 травня 2024, портал «Філософія» має 256 статті (в 18 категоріях) із 1 324 117 статтей в українській Вікіпедії.

Запрошуємо Вас взяти участь у написанні статей про філософію

Ви можете написати власні статті. Для цього наберіть слово або термін, про який ви бажаєте створити статтю, у панелі «Пошук», що знаходиться згори зліва, і натисніть кнопку «Перейти». Якщо статті за вказаним словом або терміном Ви не знайшли, можете створити її використовуючи панель «Створити статтю» розміщену нижче.


Як робити, з чого почати першу свою публікацію:

Корисні шаблони
 • {{теолог-доробити}}
  {{теологія-доробити}}
  {{філософ-доробити}}
  {{філософія-доробити}}
  {{етика-доробити}}
  {{логіка-доробити}}
  {{релігія-доробити}}
  {{Богослов}}
  {{Філософ}}
  

Цитата з філософії

Метою філософії є логічне роз'яснення думки. Філософія не є науковою дисципліною, а діяльністю. Філософське діло складається грунтовно з пояснень. Результатом філософії не є «філософські твердження», а вияснення тверджень. Філософія повинна вчинити непрозорі і розмиті думки ясними та визначити їм гострі межі.

Автор: Людвіг Вітгенштейн
Джерело Tractatus Logico-Philosophicus 4. 112


Вибрана особистість

Конфу́цій (лат. Confucius, кит. 孔夫子, пін. Kǒng Fūzǐ – Кун-фуцзи, буквально «майстер Кун»; або зазвичай кит. 孔子, пін. Kǒngzǐ – Кун-цзи; прибл. 551прибл. 479 до н. е.) — китайський філософ і політичний діяч періоду Чуньцю, що традиційно вважається зразком китайських мудреців. Вчення та філософія Конфуція лежать в основі культури та суспільства Східної Азії, залишаючись впливовими у всьому Китаї та Східній Азії до сьогодні.

Конфуцій вважав себе виразником цінностей попередніх епох, яких, на його думку, відмовилися тогочас. Його філософське вчення, зване конфуціанством, підкреслювало особисту та державну мораль, правильність соціальних відносин, справедливість, доброту та щирість. Його послідовники конкурували з багатьма іншими школами в епоху ста шкіл думки, але були придушені на користь легістів під час правління династії Цінь. Після падіння Цінь та перемоги Хань над Чу думки Конфуція здобула офіційну санкцію нового уряду. За часів династій Тан і Сун конфуціанство розвинулося в систему, відому як неоконфуціанство, а пізніше як нове конфуціанство. Конфуціанство було частиною китайської соціальної структури та способу життя; для конфуціанців повсякденне життя було сферою релігії. (Докладніше…)

Нові статті


Категорії


Редагують зараз

Автоматично згенерований список статей, пов'язаних з порталом «Філософія», які редагуються на даний момент. Список призначений для комфорту патрулювання і не відображає вже відпатрульовані статті.

 • Акан — редагована 09:36, 2023-10-18 користувачем RawLana
 • Марани — редагована 19:44, 2023-10-17 користувачем ReAl

Братні портали

Інші розділи Вікімедії

Цей портал стартував 12 грудня 2007 року
Довідка · Пісочниця · Кнайпа · Портали · Проєкти · Запити · Портал спільноти

Оновити кеш