Робота (економіка)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Робота (англ. job), або зайнятість (англ. occupation) — роль людини в суспільстві. Більш конкретно, робота є діяльністю, часто регулярною і часто виконується в обмін на оплату («на життя»). Багато людей мають декілька робочих місць (наприклад, батьки, домогосподарки та працівники). Людина може почати роботу, ставши працівником, добровільно, почавши свій бізнес або ставши батьком. Тривалість роботи може варіюватися від тимчасового (наприклад, погодинної роботи) до життя (наприклад, суддів).

Діяльність, яка вимагає розумових або фізичних зусиль людини, — це робота (як у «роботі дня»). Якщо людина навчається для певного виду роботи, вони можуть мати професію. Як правило, робота була б частиною кар'єри. Вони можуть відрізнятися тим, що звичайно відходять від своєї кар'єри, від відставки або припинення роботи.

Класифікація роботи[ред. | ред. код]

Роботу можна класифікувати за годинами на тиждень, на повний або неповний робочий день. Її можна класифікувати як тимчасову, нечесну, сезонну, самозайняту, консультативну чи контрактну.

Роботу можна класифікувати як оплачену або неоплачену. Прикладами неоплачених робочих місць є волонтер, домогосподарка, наставник, студент, а іноді й стажист.

Робочі місця можна класифікувати за рівнем необхідного досвіду: початковим рівнем, стажистом і кооперативом.

Деякі робочі місця вимагають спеціальної підготовки або наукового ступеня.

Ті, хто не має оплачуваної зайнятості на повний робочий день, можуть бути віднесені до категорії безробітних або неповних, якщо вони шукають повний робочий день.

Місячна робота — це практика проведення додаткової роботи або робочих місць, часто вночі, на додаток до основної роботи, як правило, для отримання додаткового доходу. У людини, яка підлітає, може залишитися мало часу для сну або дозвілля.