Рішняк Іван Миколайович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
RishnyakIM.jpg

Іва́н Микола́йович Рішня́к (* 12 вересня 1946, Семенівка (Липоводолинський район), Сумська область) — український політик, господарник, громадський діяч, державний функціонер, голова Сумського земляцтва в Києві.

Кандидат економічних наук. Заслужений працівник сільського господарства України.

Голова правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

З квітня 2002 по березень 2005 — народний депутат України 4-го скликання, обраний по виборчому округу №162 (Сумська область). З 20 червня 2002 — член Аграрної (згодом Народної) партії

Голова Народної Палати України та Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського, посол Федерації Всесвітнього миру в Україні.

Біографія[ред. | ред. код]

Після закінчення школи працював у колгоспі «Червоний лан» Липоводолинського району.

Навчався в Чугуєво-Бабчинському технікумі лісового господарства, після закінчення — працював у Роменському лісгоспі.

1970-1980-ті рр. - обіймав посади інженера агролісомеліоратора, директора радгоспу.

Закінчив Харківський сільськогосподарський інститут ім. В.В.Докучаєва (спеціальність «Агрономія») та Київський інститут політології та соціального управління (спеціальність «Теорія суспільно-політичних відносин»).

1987 - обраний головою Роменської районної ради народних депутатів та виконкому.

1994-1999 - генеральний директор Сумського виробничого об'єднання «Елеваторзернопром».

1999-2002 - голова правління ДАК «Хліб України».

2002 - обраний народним депутатом України по одному з мажоритарних округів Сумської області.

2006-2008 - президент Національної асоціації «Укрзернопродукт».

2008-2010 - вдруге очолював ДАК «Хліб України».

Громадська діяльність[ред. | ред. код]

Голова Всеукраїнського громадського об'єднання «Народна палата України».

Голова Всеукраїнського благодійного фонду імені Петра Калнишевського.

Народна Палата України[ред. | ред. код]

ВГО «Народна палата України» створено за ініціативи асоціації громадських організацій України для консолідації громадських організацій у формуванні громадянського суспільства.

Метою створення та діяльності Народної Палати є громадська діяльність, що спрямована на сприяння забезпеченню взаємозв'язку громадян, об'єднань громадян з органами державної влади та органами місцевого самоврядування при формуванні та реалізації державної політики, здійсненню громадського контролю за діяльністю органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, а також задоволення та захисту законних соціальних, економічних, творчих і інших спільних інтересів своїх членів.

Серед форм діяльності новоствореного об'єднання — залучення громадськості в центрі та регіонах до проведення мониторингів, опитувань, референдумів, виявлення громадської думки та впливу громади на прийняття рішень органами влади.

Фонд імені Петра Калнишевського[ред. | ред. код]

На батьківщині Калниша, у селі Пустовійтівка Роменського району Сумської області ще в 1991 році відкрито пам'ятник Петрові Калнишевському. Видрукувано книги, аудіо-диски, документальний фільм, присвячені національному герою. Фонд сприяв тому, що Петро Калнишевський як мученик, що постраждав за інтереси українського народу, був канонізований Українською Православною Церквою Київського патріархату. Коштами фонду розроблено і виготовлено почесну нагороду-знак «Хрест Петра Калнишевського». Зусиллями представників Фонду здійснено розвідки з пошуку автентичних нагород самого Петра Калнишевського — вони знайдені в одному з музеїв за кордоном.

Фонд 2009 року підготував та видрукував збірку документів «Петро Калнишевський: життя і діяльність». Вперше читачам представлено найповніше видання документів, пов'язаних з легендарним життям Петра Калнишевського.

Посилання[ред. | ред. код]

Інтернет-ресурси[ред. | ред. код]