Світове співтовариство

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Світове́ співтовари́ствополітологічний термін

З IX століття і до початку XX вживався термін «цивілізований світ». Зараз замість нього вживається поняття «світова спільнота», оскільки його було визнано більш політкоректним.

Світова спільнота — це деяка гіпотетична[1] спільність громадян усіх країн світу, об’єднаних в єдиний фронт у загальному пориві інтернаціоналізму.

Поняття «світова спільнота» покликане відобразити спільність цілей і діяльності держав, які співіснують у світі, перед обличчям глобальних проблем цивілізації.

В основі світового співтовариства лежить принцип суверенної рівності всіх держав. Прикладом світового співтовариства є Організація Об’єднаних Націй.

Словосполучення «світове співтовариство» часто вживається в роботах з політології, державними діячами в своїх виступах і в засобах масової інформації.

Воно застосовується для маніпуляції громадською думкою.

Це відбувається, коли під визначенням «світове співтовариство» нав’язується певна точка зору одержувачу інформації.

Залежно від контексту воно може застосовуватися як посилання на міжнародні організації, які об’єднують майже всі країни світу, наприклад, ЮНЕСКО.

Це поняття також застосовується для вказання групи країн, об’єднаних політичними, економічними, соціальними та іншими ознаками.

Часто «світова спільнота» вживається як риторичний прийом для протиставлення однієї держави і його політики іншій або групі інших країн.

Членами світового співтовариства можуть виступати держави, громадські спілки, структури, угруповання і релігійні об’єднання, рухи, економічні та військові союзи.

Відносини між членами світового співтовариства становлять систему міжнародних відносин, а вони є їхніми суб’єктами.

У даний час світове співтовариство має багатоскладову структуру, яка включає безліч різноманітних регіональних об’єднань.

Одночасно складається і розширюється система різноманітних зв’язків між окремими державами і регіональними утвореннями.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Уявна

Джерела[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]