Серологія

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Сероло́гія (лат. serumсироватка) — наука, що вивчає властивості сироватки крові та їхні зміни під час захворювань.

На практиці, проте, термін зазвичай посилається на діагностичне ототожнення антитіл в сироватці. Такі антитіла, як імунна реакція організму, можуть бути сформовані проти деякого мікроорганізму або проти інородних білків (у відповідь, наприклад, на невідповідне переливання крові), або проти деяких власних білків (наприклад, у випадку аутоімунної хвороби). Серологічні тести можуть використовуватися для діагностичних цілей, коли підозрюється інфекція, в ревматичних хворобах, і в деяких інших випадках, наприклад, під час визначення групи крові.

Деякі серологічні тести не обмежені сироваткою крові, але можуть також виконуватися на інших рідинах тіла, наприклад спермі і слині, які мають приблизно подібні властивості до сироватки.

Методи[ред.ред. код]

Існує кілька методів серології, які можуть використовуватися залежно від антитіл, що вивчаються. Вони включають аглютинацію, преципітацію, комплемант-фіксацію і використання флюоресцентних антитіл.

Завдання[ред.ред. код]

Серологічні аналізи крові допомагають діагностувати хворих на певні імунні дефіцити, пов'язані з недоліком антитіл, наприклад X-пов'язану агаммаглобулінемію. У таких випадках, випробування на антитіла будуть послідовно негативними.

Див. також[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Література[ред.ред. код]