Симеон Богоприємець

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Симеон Богоприємець
José de Ribera 045.jpg
Народився
Галілея, Північний округ, Ізраїль
Помер 1 століття
Національність Гебреї
Діяльність священник, перекладач
Magnum opus Пісня Симеона[1]

Симео́н Богоприє́мець — християнський святий, єврейський праведник, про якого згадується в Новому Заповіті.

Симеон Богоприємець тримає Ісуса

Євангеліє від Луки описує історію зустрічі (Стрітення) Симеона і Святого Сімейства. Коли Діва Марія разом з Йосифом принесла Ісуса до храму, їх зустрів там сивий старий Симеон, який чекав зустрічі з Господом вже багато років. Згідно з Євангелієм від Луки, Симеон був праведником і від Духа Святого був звіщений, що він зможе вмерти лише тоді, як побачить Ісуса Христа. Те й здійснилося — Симеон міг одержати тепер вічний спокій. Перед смертю старець Симеон сповістив, що Немовля, яке йому нарешті судилося побачити, вийде «на служіння спасіння людей».

І Дух у храм припровадив його. І як внесли Дитину Ісуса батьки, щоб за Нього вчинити звичаєм законним, тоді взяв він на руки Його, хвалу Богу віддав та й промовив: Нині відпускаєш раба Свого, Владико, за словом Твоїм із миром, бо побачили очі мої Спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, Світло на просвіту поганам і на славу народу Твого Ізраїля! (Лк. 2:27-32)

Другою особою, що зустріла Ісуса в храмі була пророчиця Анна, про що також свідчить Євангеліє від Луки.

Передання[ред. | ред. код]

Згідно з переданням праведний Симеон був одним із 70 перекладачів, які перекладали книги Старого Завіту з єврейської мови на грецьку. Коли він прочитав «Ось Діва зачала і породить Сина» (Іс. 7:14), то хотів слово «Діва» замінити на «Жінка». Але йому з'явився ангел Господній і сказав: «Ти на власні очі побачиш сповнення цього пророцтва». Симеон з вірою чекав аж до глибокої старості виконання Божої обітниці. В переданні сказано, що він жив 300 років і помер наступного дня після того, як побачив Дитятко Ісуса в єрусалимській святині.

Пам'ять — 16 лютого[2].

Примітки[ред. | ред. код]

  1. 28 // Luke 2
  2. Св. і праведного Симеона Богоприємця і прор. Анни. Архів оригіналу за 17 березня 2013. Процитовано 28 лютого 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]