Слабоалкогольні напої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Слабоалкого́льні напо́ї (Алкопоп) — лікеро-горілчані напої міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інгридієнтів, напівфабрикатів та консервантів, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю. Іноді містять кофеїн чи екстракт гуарани  — так звані "енергетичні коктейлі" (заборонені в деяких країнах).

Особливість впливу таких напоїв пов'язана з тим, що вони містять у собі вуглекислий газ. Він прискорює проходження алкоголю через шлунок і його всмоктування в кишечнику, а через це швидко створюється висока концентрація алкоголю в організмі.

В Україні ринок слабоалкогольних напоїв досить насичений, найпопулярнішими є "Шейк","Ром-Кола", "Джин-Тонік", "Лонгер", енергетичні коктейлі. Такі напої також називають "алкопоп" (поєднання слів "алкоголь" та "поп", що є однією із збірних назв газованих напоїв) через їх значну популярність серед молоді (в тому числі, серед неповнолітніх). На місцевому рівні започатковано ряд кампаній щодо обмеження торгівлі слабоалкогольними напоями та боротьби з їх продажем особам до 18 років (кампанія "Стоп-алкопоп" А.Садового у Львові та В.Жуковської у Черкасах).


Див. також[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]

  • ДСТУ 3297:95 «Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять»