Слабоалкогольні напої

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Слабоалкого́льні напо́ї (Алкопоп) — лікеро-горілчані напої міцністю від 1,2 % до 8,5 %, з масовою концентрацією екстрактивних речовин не більше ніж 14 г/100 см3, виготовлений на основі водно-спиртової суміші з використанням інгридієнтів, напівфабрикатів та консерванта, насичений чи ненасичений діоксидом вуглецю. Іноді містять кофеїн чи екстракт гуарани - т.зв. "енергетичні коктейлі" (забороненні в деяких країнах).

Особливість впливу таких напоїв пов'язана з тим, що вони містять у собі вуглекислий газ. Він прискорює проходження алкоголю через шлунок і його всмоктування в кишечнику, а через це швидко створюється висока концентрація алкоголю в організмі.

В Україні ринок слабоалкогольних напоїв досить насичений, найпопулярнішими є "Ром-Кола", "Джин-Тонік", "Лонгер", енергетичні коктейлі. Такі напої також називають "алкопоп" через їх значну популярність серед молоді (в тому числі, серед неповнолітніх). На місцевому рівні започатковано ряд кампаній щодо обмеження торгівлі слабоалкогольними напоями та боротьби з їх продажем особам до 18 років (кампанія "Стоп-алкопоп" А.Садового у Львові та В.Жуковської у Черкасах).


Див. також[ред.ред. код]

Джерела[ред.ред. код]

  • ДСТУ 3297:95 «Лікеро-горілчана промисловість. Терміни та визначення понять»