Смугач сейвал

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Смугач сейвал

Розміри порівняно з людиною
Розміри порівняно з людиною
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Інфратип: Хребетні (Vertebrata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Китоподібні (Cetacea)
Підряд: Китовиді (Mysticeti)
Надродина: Balaenopteroidea
Родина: Смугачеві (Balaenopteridae)
Рід: Смугач (Balaenoptera)
Вид: B. borealis
Balaenoptera borealis
Lesson, 1828

Посилання
Вікісховище: Balaenoptera borealis
EOL: 46559429
ITIS: 180526
МСОП: 2475
NCBI: 9768
Fossilworks: 70692

Смуга́ч сейва́л (Balaenoptera borealis) — вид ссавців з родини смугачеві (Balaenopteridae) ряду китоподібні. Назва цього смугача походить від норвезького слова для сайди, риби, яка з'являється біля берегів Норвегії в той же час року, що й сейвал, щоб поживитися рясним планктоном.

Марка Фарерських островів

Досягає 19,5 метрів у довжину і ваги до 28 тон. Самиці помітно більші, ніж самці. При народженні дитинчата зазвичай сягають 4,4-4,5 м в довжину. Вони характеризуються струнким, витягнутим тілом сталево сірого кольору з нерівними від світло-сірого до білуватого плямами на черевній поверхні. Вони мають загострені морди, серпоподібні плавці

Поширення

[ред. | ред. код]

Це космополітичний вид, що головним чином зустрічається в Північній Атлантиці, північній частині Тихого океану та Південній півкулі, але, ймовірно, не в північній частині Індійського океану, він також випадковий відвідувач Середземного моря. Воліє перебувати в глибокій воді. Ці смугачі мігрують між тропічними і субтропічними широтами взимку і помірними та приполярними широтами в літній час, залишаючись в основному в воді температури 8 — 18° C.

Поведінка

[ред. | ред. код]

Сейвал щодня споживає в середньому 900 кг продуктів харчування, у першу чергу веслоногі раки, криль, та інший зоопланктон. Це один з найшвидших китоподібних, який може розвивати швидкість до 50 км/год на коротких відстанях.

Відтворення

[ред. | ред. код]

Спарювання відбувається в помірних субтропічних морях взимку. Оцінки тривалості вагітності варіюють від 1034 місяців до року. Дитинчата вигодовуються молоком 6-9 місяців, доки не сягають 8-9 метрів в довжину. Самиці народжують кожні 2—3 роки, як правило, одне дитя. Сейвали можуть досягати віку до 70 років.[1]

Примітки

[ред. | ред. код]
  1. Reeves, R.; G. Silber; M. Payne. Draft Recovery Plan for the Fin Whale Balaenoptera physalus and Sei Whale Balaenoptera borealis (PDF) (Eng) . Silver Spring, Maryland: National Marine Fisheries Service. Архів оригіналу (PDF) за 3 березня 2016.

Джерела

[ред. | ред. код]