Снайфетльсйокутль

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search
Саміт гори Снайфетльсйокутль

Снайфетльсйокутль (ісл. Snæfellsjökull, дослівно Засніжена гора льодовик)— гора та однойменний національний парк в Ісландії, з льодовиком який покриває вершину гори.

Снайфетль (1446 м н.р.м.) є власне назвою цієї гори, але зазвичай її звуть Снайфетльсйокутль, щоб відрізняти від двох інших гір, які теж називаються Снайфетль. Снайфетльсйокутль покриває найзахіднішу частину півострова Снайфетльснес на заході Ісландії. Інколи її можна побачити з Рейк'явіка через бухту Факсафлой на відстані близько 120 кілометрів.

Гора є одним з найвідоміших місць Ісландії, перш за все завдяки роману «Подорож до середини землі» (1864) французького письменника Жуля Верна, де головні персонажі роману знаходять вхід Снайфетльсйокутль, який провадить до фантастичного світу всередині землі. Люди, що вірять в езотерику вважають, що вулкан має особливі сили, тоді як інші твердять, що гора є місцем приземлення відвідувачів з іншого світу. Ніщо з цього ніколи не підтвердилося.

Гора є частиною національного парку Снайфетльсйокутль (ісл. Þjóðgarðurinn Snæfellsjökull).

Долина гори була місцем, звідки легендарний Ерік Рудий відправився у морську подорож на захід в кінці 900-х років і де він віднайшов і дослідив Ґренландію.