Сомельє

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Сомельє оцінює їх вино

Сомельє́ (фр. sommelier [sɔməlje]) або виночерпій — працівник ресторану і подібних закладів, відповідальний за придбання, зберігання вин і представлення їх клієнту. Сомельє — це французьке слово, аналогів якому не існує в українській мові, тому воно вимагає пояснення.

Історія[ред. | ред. код]

У середньовіччі у Франції при королівському дворі «сомельє» називали слугу, який відповідав за транспортування багажу, а пізніше білизни, посуду, провізії і винного льоху. Слово sommelier первісно означало conducteur de bêtes de somme («погонич в'ючних тварин») і походить від давньофранцузького some («в'ючне сідло»).

Союз сомельє Франції надає звання «Метра сомельє» тим, хто пропрацював понад 10 років на цій посаді.

Робота[ред. | ред. код]

Сомельє в своїй роботі користується спеціальним «штопором сомельє».

В обов'язок сомельє, як правило, входить укладання карти вин і підтримка, відповідно до неї, запасу вин в ресторані. У випадку якщо в закладі є винний льох, сомельє бере на себе турботу про нього. Він часто буває відповідальним по закупівлі вин або, як мінімум, бере участь в обговоренні партій, що замовляються.

Та все ж основне питання, яким займається сомельє в ресторані, — це рекомендації з вибору напоїв і забезпечення їх грамотної подачі клієнтам.

Див. також[ред. | ред. код]

Література[ред. | ред. код]

  • Теория и практика дегустации вин / Г. Г. Валуйко. — Симферополь: Таврида, 2001. — 248 с.