Лодомерія: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
прибрав байки англійської вікіпедії
Немає опису редагування
Рядок 7: Рядок 7:
Назва «Ладімірія» вживалася у титулатурі правителів Галицько-Волинського князівства [[Юрій Львович|Юрія І Львовича]] та [[Юрій-Болеслав Тройденович|Юрія ІІ Тройденовича]].
Назва «Ладімірія» вживалася у титулатурі правителів Галицько-Волинського князівства [[Юрій Львович|Юрія І Львовича]] та [[Юрій-Болеслав Тройденович|Юрія ІІ Тройденовича]].


Після успадкування [[Габсбурги|Габсбургами]] угорської корони у 18 столітті, австрійські [[цісар]]і стали носіями тутулу «королів Галіції та Лодомерії». Завершивши [[Поділи Речі Посполитої|розподіл Речі Посполитої]], вони утворили на землях колишнього Галицько-Волинського князівства і [[Краків|Кракова]] нову адміністративну одиницю — [[Королівство Галичини і Лодомерії]], яке проіснувало з [[1772]] по [[1918]] роки.
Після успадкування [[Габсбурги|Габсбургами]] угорської корони у 18 столітті, австрійські [[цісар]]і стали носіями тутулу «королів Галіції та Лодомерії». Завершивши [[Поділи Речі Посполитої|розподіл Речі Посполитої]], вони утворили на землях колишнього Галицько-Волинського князівства і [[Краків|Кракова]] нову адміністративну одиницю — [[Королівство Галіції і Лодомерії]], яке проіснувало з [[1772]] по [[1918]] роки.


== Примітки ==
== Примітки ==

Версія за 15:10, 8 червня 2008

Печатка Юрія I Львовича. Напис: «S[igillum] Domini Georgi Regis Rusie» — Печатка пана Георгія-Юрія, короля Русі. На звороті: «S[igillum] Domini Georgi Ducis Ladimerie» — Печатка пана Георгія-Юрія, князя (Во)лодимирії.

Лодомерія або Ладімірія (лат. Lodomeriа, Ladimerie) — латинська назва руського Волинського князівства, складової Галицько-Волинського князівства в 13 — 14 століть.

Вперше «Лодомерія» згадується у титулах угорського короля Андрія ІІ [1], який прагнув захопити західноруські землі Галичини і Волині. Незважаючи на те що угорці ніколи не володіли Волинським князівсвом, їх претензії на нього були закріплені у титулах усіх угорських монархів 13 — 18 столітття у формі «король Галіції і Лодомерії».[2]

Назва «Ладімірія» вживалася у титулатурі правителів Галицько-Волинського князівства Юрія І Львовича та Юрія ІІ Тройденовича.

Після успадкування Габсбургами угорської корони у 18 столітті, австрійські цісарі стали носіями тутулу «королів Галіції та Лодомерії». Завершивши розподіл Речі Посполитої, вони утворили на землях колишнього Галицько-Волинського князівства і Кракова нову адміністративну одиницю — Королівство Галіції і Лодомерії, яке проіснувало з 1772 по 1918 роки.

Примітки

  1. (1206) [5: vol.6; p.307; Doc.# 191] Andreas Dei gracia Hungarie, Dalmacie, Chroacie, Rame, Seruie, Galicie, Lodomerieque Rex;
    (1211) [5: vol.6; p.348; Doc.# 213]Andreas Dei gracia Hungarie, Dalmacie, Croacie, Rame, Seruie, Galicie, Lodomerieque Rex. Джерело: Титули європейських монархів.
  2. Титули європейських монархів.

Джерела