Антон Шімзер: відмінності між версіями

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
[неперевірена версія][неперевірена версія]
Вилучено вміст Додано вміст
м доповнення
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''Шімзер Антон''' (*[[16 лютого]] [[1790]] [[Відень]] — †[[1838]], [[Львів]]) — скульптор, родом із [[Відень|Відня]], брат [[Шімзер Йоан-Баптіст|Йоана-Баптіста Шімзера]].
'''Шімзер Антон''' (*[[16 лютого]] [[1790]] [[Відень]] — †[[1838]], [[Львів]]) — скульптор, родом із [[Відень|Відня]], брат [[Шімзер Йоан-Баптіст|Йоана-Баптіста Шімзера]].


Навчався у Віденській академії мистецтв під керівництвом Й. Клебера і у Паризькій академії мистецтв. Проживав у [[Рим]]і, пізніше у [[Братислава|Братиславі]]. З [[1812]] р. жив у Львові. У [[1833]] році безуспішно взяв участь у конкурсі на посаду викладача скульптури у Краківській школі мистецтв. Ніколи не належав до львівського цеху скульпторів.
Навчався у [[Віденська академія образотворчих мистецтв|Віденській академії мистецтв]] під керівництвом Й. Клебера і у Паризькій академії мистецтв. Проживав у [[Рим]]і, пізніше у [[Братислава|Братиславі]]. З [[1812]] р. жив у Львові. У [[1833]] році безуспішно взяв участь у конкурсі на посаду викладача скульптури у Краківській школі мистецтв. Ніколи не належав до львівського цеху скульпторів.


Створив у класицистичному стилі цикл рельєфів на будинку Кредитового Товариства ([[1821]]—[[1922]]), на фасаді та в приміщенні бібліотеки ім. Баворовських (тепер кабінет мистецтв Львівської наук. бібліотеки ім. [[Стефаник Василь Семенович|В.Стефаника]]). Оздобив рельєфами Палац Холоневських на нинішній [[Вулиця Винниченка (Львів)|вулиці Винниченка]] (у [[1880]] році розібраний, нині на його місці колишній Палац галицького намісництва).
Створив у класицистичному стилі цикл рельєфів на будинку Кредитового товариства ([[1821]]—[[1922]]), на фасаді та в приміщенні [[Арсенал Сенявських|бібліотеки ім. Баворовських]] (тепер кабінет мистецтв [[Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника|Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника]]). Оздобив рельєфами Палац Холоневських на нинішній [[Вулиця Винниченка (Львів)|вулиці Винниченка]] (у [[1880]] році розібраний, нині на його місці колишній [[будинок Галицького намісництва]]).
Автор надгробків на [[Личаківський цвинтар|Личаківському кладовищі]].
Автор надгробків на [[Личаківський цвинтар|Личаківському цвинтарі]].


Помер [[5 серпня]] [[1838]] року у Львові. Похований на Личаківському кладовищі. Ряд дослідників помилково вважали роком смерті скульптора [[1836]]-й.
Помер [[5 серпня]] [[1838]] року у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі. Ряд дослідників помилково вважали роком смерті скульптора [[1836]]-й.


== Література ==
== Література ==
Рядок 23: Рядок 23:
[[Категорія:Померли у Львові]]
[[Категорія:Померли у Львові]]
[[Категорія:Львівські скульптори]]
[[Категорія:Львівські скульптори]]
[[Категорія:Поховані на Личаківському цвинтарі]]

Версія за 09:55, 12 грудня 2010

Шімзер Антон (*16 лютого 1790 Відень — †1838, Львів) — скульптор, родом із Відня, брат Йоана-Баптіста Шімзера.

Навчався у Віденській академії мистецтв під керівництвом Й. Клебера і у Паризькій академії мистецтв. Проживав у Римі, пізніше у Братиславі. З 1812 р. жив у Львові. У 1833 році безуспішно взяв участь у конкурсі на посаду викладача скульптури у Краківській школі мистецтв. Ніколи не належав до львівського цеху скульпторів.

Створив у класицистичному стилі цикл рельєфів на будинку Кредитового товариства (18211922), на фасаді та в приміщенні бібліотеки ім. Баворовських (тепер кабінет мистецтв Львівської наукової бібліотеки ім. В. Стефаника). Оздобив рельєфами Палац Холоневських на нинішній вулиці Винниченка1880 році розібраний, нині на його місці колишній будинок Галицького намісництва). Автор надгробків на Личаківському цвинтарі.

Помер 5 серпня 1838 року у Львові. Похований на Личаківському цвинтарі. Ряд дослідників помилково вважали роком смерті скульптора 1836-й.

Література