Миколаївський національний академічний український театр драми і музичної комедії

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Миколаївський академічний український театр драми та музичної комедії  — учасник багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів та фестивалів, в яких посідав почесні місця, серед них: Міжнародний театральний фестиваль “Мельпомена Таврії”, “Класика – сьогодні”, “Херсонеські ігри”, Всеукраїнський телефестиваль “Калинові острови”, “Краща музична прем’єра” та багато інших. За роки свого існування театр побував на гастролях майже в 100 містах. І сьогодні він активно гастролює по області, працює в інших регіонах України.

Театр проводить благодійну та шефську діяльність: для дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей з малозабезпечених сімей, а також малозабезпечених пенсіонерів, безкоштовно показує вистави.

Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії
Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії
Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії
Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії

46°57′43″ пн. ш. 31°59′27″ сх. д. / 46.96213660002777601° пн. ш. 31.99086780002777886° сх. д. / 46.96213660002777601; 31.99086780002777886Координати: 46°57′43″ пн. ш. 31°59′27″ сх. д. / 46.96213660002777601° пн. ш. 31.99086780002777886° сх. д. / 46.96213660002777601; 31.99086780002777886
Країна Україна Україна
Місто
Адреса
вул. Дунаєва, 59
Тип драматичний театр
Статус академічний
Статус спадщини пам'ятка архітектури місцевого значення України
Відкрито 1 листопада 1927 року
Колишні назви Миколаївський державний театр юного глядача
Миколаївський український театр драми та музичної комедії
Миколаївський обласний український музично-драматичний театр.
Репертуар музична драма і комедія, мюзикли і шоу-програми на українському, російському і світовому класичному і сучасному матеріалі
Керівництво Директор театру Берсон Микола Семенович
Головний режисер театру Ігнатьєв Олег Григорович
maut.com.ua
Ідентифікатори і посилання
UA-48-101-0136

Мапа

CMNS: Миколаївський національний академічний український театр драми і музичної комедії у Вікісховищі

Історія

1927-1980

Біографія Миколаївського академічного українського театру драми та музичної комедії розпочалася 1 листопада 1927 року зі створення при Миколаївській окружній політосвіті Театру юного глядача. Прем'єрний спектакль Театру юного глядача «Подвиги Геркулеса» пройшов 26 січня 1928 року на сцені клубу піонерів. П'єсу переробив і поставив В. Г. Кредін.

Хрещеними батьками театру, кураторами та педагогами стали народні артисти Радянського Союзу: легенда московського малого театру Олександра Яблочкіна, видатний, актор МХАТу Микола Плотников, учениця та сподвижниця видатного українського театрального діяча Леся Курбаса Софія Мануйлович, брати Роберт та Рафаїл Адельгейми.

У серпні 1959 року було об’єднано трупи Миколаївського державного театру юного глядача та Миколаївського пересувного українського театру ім. Т.Г. Шевченка в один колектив  — Миколаївський обласний український музично-драматичний театр. Восени 1925 року в будівлі клубу юних піонерів з'явився драмгурток «Красный галстук». Його керівником, режисером, завідувачем музичною частиною став В. Г. Кредін. При драмгуртку було організовано два музичні дитячі колективи  — шумовий оркестр і хор.

1980-2001

У 1980 році театру присвоїли новий статус  — Миколаївський український театр драми та музичної комедії. Під керівництвом головного режисера театру, заслуженого діяча мистецтв України Олега Ігнатьєва миколаївці послідовно опановують великі за обсягом форми. Уже перші вистави («Два клени» Є. Шварца, «Містерія – буф» В. Маяковського, «Сволота» Я. Гловацького) поставлені ним, стали переможцями республіканських та всесоюзних конкурсів. Як майстер режисури музичних вистав Олег Ігнатьєв потішив меломанів класичними оперетами: «Містер Ікс» та «Моя чарівна леді». Величезний успіх у глядачів і прихильне ставлення критики мали його постановки в інших жанрах: гостра соціальна актуальна драма «Нелегалка» сучасного автора А. Крима, літературно-музична фантазія «Франческа де Ріміні», філософська вистава–роздум «Чудова потвора» («Езоп») Г. Фігейреду, що стала лауреатом Міжнародного фестивалю «Боспорські агони».

Очоливши у 1988 році театр, заслужений діяч мистецтв та заслужений працівник культури України, а водночас архітектор, будівельник та натхненник грандіозної перебудови театру, Микола Берсон[1] докладає максимум зусиль для того, щоб Миколаївський український театр драми та музичної комедії став найкращим в Україні. Тож цілком закономірно, що у повністю реконструйованому театрі форма і зміст гармонійно поєднуються. І інтер’єр, і постановки театру свідчать про справжню любов до глядачів, турботу про моральне й духовне збагачення громадян. У Миколаївському театрі народився й ось уже понад 15 років успішно працює театр-супутник «Академія пані Куліси». Саме в театрі драми та музичної комедії широко заявив про себе оригінальний жанр театралізованої дії – свята, а саме: «День незалежності України», «День матері», «День людини похилого віку», «Різдвяний подарунок дітям» тощо. Театр успішно впроваджує святкування суто національних свят День святого Миколая, Василя, Маланки, Різдвяні щедрування тощо.) Нині колектив театру успішно опановує жанр опери. Належне місце в репертуарі посіли опери «Запорожець за Дунаєм» П.Гулака-Артемовського та «Катерина» М.Аркаса. У театрі стало доброю традицією запрошувати для постановки вистав провідних режисерів із кращих театрів України. З 1999 року Миколаївський академічний український театр драми і музичної комедії щорічно бере участь в Міжнародному театральному фестивалі «Мельпомена Таврії».[2]

2001-сучасна доба

Зірковий час для театру настав у вересні 2001 року, коли йому було присвоєно статус академічного. У 2005 році театр відкрив малу сцену. Від початку вона демонструвала великі творчі досягнення. Завдяки виставам, поставленим на малій сцені,  — «GSP», «Орхідея, Амариліс і Троянда», «Виконавець бажань», «Бабье лето» – збільшилася кількість прихильників улюбленого театру. Одним з напрямків Малої сцени є просвітницька діяльність (створено низку літературних композицій до ювілеїв видатних постатей країни та області). Головним аспектом роботи театру є популяризація національної історії та культури («Бандура – душа співає», «Вечорниці», Шевченківські дні).

Беззаперечно, одним з основних показників роботи театру є відвідуваність вистав. Практично всі квитки на вистави Миколаївського академічного українського театру розкуповуються заздалегідь Кожного сезону тут відбувається 8-9 прем’єр Лише за останні десять років театр показав 3200 вистав, які подивилися понад 1,5 мільйона глядачів. Заповнюваність глядацької зали становить 97%. За 85 років театр побував з гастролями у 100 містах України та колишнього Радянського Союзу.[3]

В свой праздник мы делаем подарок зрителям, ведь не стоит забывать,
что именно зритель  — это наш Бог и кумир

Берсон Микола Семенович

:

Сучасне керівництво

Файл:Berson M C.jpg
Директор театру  — Берсон Микола Семенович

Директор театру  — Берсон Микола Семенович, народний артист України, заслужений діяч мистецтв України, заслужений працівник культури України, голова Художньої ради театру, кавалер орденів «За заслуги» II - III ступенів, доцент.

Головний режисер театру  — Ігнатьєв Олег Григорович, заслужений діяч мистецтв України.

Головний диригент театру  — Урес Віктор Юхимович, заслужений артист України.

Головний балетмейстер театру  — Леоненко Олександр Іванович, заслужений артист України.

Головний хормейстер театру  — Авраменко Наталія Петрівна

Заслужені артисти

Файл:Baranova L V.jpg
Баранова Людмила Василівна. Заслужена артистка України.

Баранова Людмила Василівна. Заслужена артистка України. У театрі працює з 1975 року.
Бубенко Ірина Миколаївна. Заслужена артистка України. У театрі працює з 1997 року.
Дерік Андрій Олегович. Заслужений артист України. У театрі працює з 1997 року.
Кузнєцов Володимир Вікторович. Заслужений артист України. У театрі працює з 1978 року.
Кузнєцова Ольга Іванівна. Заслужена артистка України. У театрі працює з 1965 року.
Карпенчук Володимир Миколайович. Заслужений артист України. У театрі працює з 1999 року.
Лозовенко Сергій Петрович. Заслужений артист України.

Провідні артисти

Артеменко Яна. Артистка. Працює з 1996 року.
Нікітасенко Світлана. Артистка. Працює з 2006 року.
Щесняк Олександр. Артист. Працює з 1999 року.
Палій Ольга. Артистка.

Балет

Файл:Maut balet.jpg
Балет Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії

Мостренко Олена, Іванов Андрій, Савєта Євген, Савєта Юлія, Заноха Олександр, Бойко Катерина, Батрак Дмитро, Кулік Сергій, Коновалов Генадій, Тарасенко Іван, Шевченко Катерина, Кисиленко Віктор, Глушко Олександра, Ляхова Тетяна,

Оркестр

Файл:Maut orkestr.jpg
Оркестр Миколаївського академічного українського театру драми і музичної комедії

Головний диригент – з.а. України Віктор Урес
Диригент – Олександр Посторонко
Шаріпова Каміла – флейта
Жигалкін Олексій – гобой
Дімітрішина Світлана – гобой
Стулов Олександр – кларнет
Шиян Валерій – кларнет
Адігамов Олексій - фагот
Чередніченко Анатолій – валторна
Богма Олександр - труба
Голянич Петро – труба
Шалатинський Володимир - тромбон
Пальцев Валерій - ударні
Росінець Юлія – фортепіано
Галкіна Каріне – скріпка (концертмейстер)
Онещук Інна - скріпка
Пасько Антон - скріпка
Кудрявцева Ольга - скріпка
Богма Тетяна - скріпка
Мішанкіна Євгенія - скріпка
Скулімовський Генадій - альт
Григоренко Оксана - альт
Івченко Ольга - віолончель
Амосова Валентина - віолончель
Нікітін Олександр – контрабас (інспектор оркестру)

Примітки

Посилання