Спортивна гімнастика

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Олег Верняєв готується до вправи
Гімнастика в Окленді (Каліфорнія), на гімнастичному коні
Кінохроніка, березень 1946 року. Змагання зі спортивної гімнастики.

Спортивна гімнастика — олімпійський вид спорту представлений як вільними вправами, так і окремими на спортивних приладах, який охоплює вправи на спритність, швидкість, витривалість, гнучкість, виразність рухів; різновид гімнастики.[1][2] Вільні вправи — це комбінації різноманітних рухів, в поєднанні з ритмічною музикою. Вправи на гімнастичних приладах — канаті, перекладині, брусах, кільцях, колоді, конях для махів і опорних стрибків.

До кінця ХІХ на початку ХХ століття сформувалися основи спортивної гімнастики, а також з'явилися її нові види: художня, ритмічна, акробатика, стрибки на батуті.

Чоловіча гімнастика[ред. | ред. код]

Програма сучасної чоловічої спортивної гімнастики для проведення змагань з спортивної гімнастики за олімпійськими правилами складається із вправ на шести приладах: вільних вправ, вправ на перекладині, паралельних брусах, кільцях, гімнастичному коні та опорного стрибка.

На великих турнірах окрім змагань на окремих приладах розігрується також абсолютна першість — за сумою оцінок на всіх приладах, та командна першість — змагання між збірними країн.

Справами спортивної гімнастики опікується Міжнародна федерація гімнастики (латинське скорочення FIG — Federation Internationale de Gymnastique).

Жіноча спортивна гімнастика[ред. | ред. код]

Програма сучасної жіночої спортивної гімнастики складається із вправ на чотирьох приладах: вільних, на різновисоких брусах, на колоді та опорного стрибка[3].

Спортивна гімнастика в мистецтві[ред. | ред. код]

  • Життя підлітків-гімнастів, їх підготовку до Олімпіади-2012 показано в серіалі «Гімнастки».

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Айунц Л.Р. Гімнастика. (Коротко про головне) Методичні матеріали до теортичної підготовки студентів факультету фізичного виховання i спорту. — Житомир: Вид-во ЖДУ, 2008. — 62 с
  2. Товт В.А. Гімнастика та методика викладання: метод. розробка для самостійної роботи студентів / Укл:В.А. Товт, О.Ю. Гузак, М.Ю. Щерба та ін. — Ужгород, ДВНЗ «УжНУ», 2013. — 123 с. Доступ
  3. Манько, Ганна (1995). Жіночі види спорту (укр.) . Донецьк. с. 79.

Див. також[ред. | ред. код]