Судний день (фільм, 2011)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Судний день
The Day
Жанр Постапокаліпсис
трилер
жахи
Режисер Дуглас Аарнікоскі
Продюсер Гай А. Данелла
Сценарист Люк Пасмор
У головних
ролях
Ешлі Белл
Шеннін Соссамон
Домінік Монаган
Шон Ешмор
Корі Хардрікт
Композитор Rock Mafia
Дистриб'ютор WWE Studios
Anchor Bay Films
Тривалість 87 хв.
Мова англійська
Країна Канада
Дата виходу 12 вересня 2011 (Міжнародний Кінофестиваль у Торонто)
29 серпня 2012 (США)
Касові збори $ 20 984
IMDb ID 1756799

«Судний день» (англ. The Day) — канадський постапокаліптичний трилер 2011 р. режисера Дугласа Аарнікоскі. У фільмі знімалися: Ешлі Белл, Шеннін Соссамон, Домінік Монаган, Шон Ешмор і Корі Гардрікт. Прем'єра фільму відбулася 16 вересня 2011 р. на Міжнародному кінофестивалі у Торонто. Фільм вийшов у 12 кінотеатрах в США 29 серпня 2012-го. Протягом 16 днів він зібрав $20 984.

Сюжет[ред. | ред. код]

Цивілізація припинила своє існування, міста покинуті, населення переважно загинуло. Ті, що вижили, поділяються на два класи: канібалів, які виживають, харчуючись людською плоттю, й інших. У центрі сюжету перебуває група молодих людей, які подорожують покинутими землями, намагаючись знайти притулок. З діалогів стає зрозуміло, що спочатку їх група становила 12 осіб, але після зіткнень з канібалами їх залишилося п'ятеро.

П'ятірка живих, дві дівчини та троє хлопців, шукають притулок, безпечне місце, де вони змогли б посадити в землю насіння (знайдені чи вкрадені ними в ході мандрів). По дорозі їм зустрічається покинутий фермерський будинок. Лідер групи Рік вирішує зупинитися в цьому житлі, поки не покращиться стан захворілого у дорозі Хенсона. Його друг дитинства Адам і небалакуча дівчина Мері намагаються відмовити його залишатися на ніч у будинку, але Рік відмовляється їх слухати. Чоловіки знаходять у підвалі будинку запаси консервів і, намагаючись перенести їх в будинок, активують пастку, залишену канібалами. Рік гине, пронизаний кілком, двері в підвал блокуються, Хенсон і Адам виявляються під замком, на всю округу лунає пожежна сигналізація. Консервні банки, наповнені каменями, грали роль приманки, будинок же — одна з численних пасток, залишених людожерами по окрузі для упіймання «дичини». Мері і Шеннон ховаються зовні будинку, незабаром до пастки поспішає загін людожерів-розвідників. Зав'язується бійка, під час якої командир розвідників помічає на стегні у Мері характерне клеймо людожерів і, визнавши в ній «свою», звинувачує її в жадібності та небажанні ділитися здобиччю. Відбившись від людожерів, герої накидаються на Мері, звинувачуючи її в тому, що вона спеціально привела їх у пастку. Мері намагається довести свою невинність: вона не заперечує, що була колись у банді людожерів, але після того, як вони вбили і з'їли її молодшу сестру, вона присягнулася помститися їм усім.

Лідер людожерів приводить своїх людей на штурм будинку. Герої вчотирьох намагаються тримати оборону проти орди голодних і збожеволілих людожерів. Марія здолала лідера, повертається Адам, щоб допомогти їй відбити атаку останніх кількох канібалів. Під час бою він отримує ряд ран, які призводять до його смерті. У лісі Шеннін піддається нападу та гине від дочки лідера канібалів. На фермі Марія кремує рештки Адама, перетинається з канібальською донькою, яка намагається убити її, але Марія швидко обеззброює її й обезголовлює. Потім дівчина продовжує йти від будинку у вогні.

Ролі[ред. | ред. код]

Виробництво[ред. | ред. код]

Режисером став Дуглас Аарніокоскі, сценаристом — Люк Пасмор. Знімання відбувалося в Оттаві, Онтаріо, Канада, наприкінці 2010 р.

Оригінальна назва фільму — «Будинок». Люк Пассмор зобразив відносини персонажів Ріка й Адама на основі двох своїх реальних найкращих друзів.

Весь фільм знятий в хронологічному порядку. Сценарій написаний, як середня частина гіпотетичної трилогії. В ранньому проєкті сценарію замість канібалів були зомбі.

Всі головні актори допомогли розробити свій власний одяг. Наприклад, Ешлі Белл придумала наколінники і налокітники, які Марія носить у фільмі.

Тривала сцена з Ешлі Белл, де вона прив'язана до стільця, знімалася протягом двох днів.

Корі Хардрікт втратив п'ятнадцять фунтів за роль Хенсона, а Домінік Монаган вперше грав американця. Майкл Еклунд навмисно тримався осторонь від інших акторів, тому що хотів зберігати дистанцію між їх різними персонажами. Також він підрізав собі волосся і зробив ірокез для фільму.

Люк Пассмор зіграв члена племені людожерів.

Критика[ред. | ред. код]

Рейтинг на IMDb — 5,2/10. Сайт Rotten Tomatoes повідомляє про 13 відгуків з середньою оцінкою 5/10; Metacritic повідомляє про 9 відгуків, загальний рахунок 41/100, він визначив один позитивний відгук, шість змішаних і два негативних.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Дощ у першій сцені фільму був реальним.
  • Вогонь, який поглинає будинок у кінці фільму, насправді комп'ютерна графіка.

Посилання[ред. | ред. код]