Тагуанові

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Petauridae
Petaurus australis
Біологічна класифікація редагувати
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клада: Синапсиди (Synapsida)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Diprotodontia
Надродина: Petauroidea
Родина: Тагуанові (Petauridae)
C.L. Bonaparte, 1838
Типовий вид
Petaurus australis
Роди
Вікісховище: Petauridae

Тагуанові[1], або петаурові (Petauridae) — родина ссавців з когорти сумчасті (Marsupialia), що містить три роди. Представники родини населяють Австралію, Тасманію, Нову Гвінею та довколишні острови.

Морфологія[ред. | ред. код]

Морфометрія. Довжина голови й тіла: 120-320 мм, довжина хвоста: 150-480 мм, вага: 100-700 грам.

Опис. Хутро може бути вовнистим чи шовковистим. Хвіст довгий, напівчіпкий, у підродини Petaurinae він повністю вкритий волоссям але в Dactylopsinae є оголений клапоть знизу на кінці хвоста. Сліпа кишка велика у Petaurinae але дуже мала у Dactylopsinae. Череп широкий. Всі види мають темну спинну смугу від голови до хвоста. Один рід (Petaurus) досяг ковзної здібності через розвиток мембран, що з'єднують передні й задні кінцівки і деякі з них можуть ширяти на відстані понад 100 метрів. У Petaurus кігті гострі та загнуті, як у кішки, збільшуючи здатність тварин чіплятися за гладкі стовбури і гілки дерев. Gymnobelideus leadbeateri має лише рудиментарні мембрани ширяння. У Dactylopsila мембрана зовсім відсутня.

Поведінка[ред. | ред. код]

Всі члени Petauridae деревні. Petauridae нічні, деревні істоти, що населяють лісисті місцевості і харчуються в основному соком і нектаром. Однак, Dactylopsila спеціалізуються на комахоїдному раціоні. У зв'язку з цим у них четвертий палець руки подовжений і тонкий, а його кіготь відігнутий, аналогічно до приматів Daubentonia. Крім того, різці є міцними і функціонують приблизно так, як і у гризунів. Вони відривають кору дерев різцями й витягують комах з щілин і отворів в деревині спеціалізованим четвертим пальцем і язиком. Dactylopsila носять смугастий малюнок, який кидається в очі й так як і в скунса пов'язаний із сильним мускусним запахом. Petaurus breviceps живуть сімейними групами і маркування запахом грає важливу роль в громадській організації групи. Кожна особина має особливий запах визнана іншими. Згуртованості групи також сприяє взаємне маркування запахом, коли всі члени групи переймають запах домінантних самців цієї групи. У Геологічний діапазон Petauridae від міоцену до сьогодення.

Склад родини[ред. | ред. код]

Родина Тагуанові (Petauridae)

Підродина Dactylopsinae

Підродина Petaurinae

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Назву "Тагуан для типового роду Petaurus запропоновано у словнику М. Шарлеманя (1927: с. 24).

Джерела[ред. | ред. код]