Тамара Йохансен

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
вигадана людина[d] і телевізійний персонаж[d]
Тамара Йохансен
Tamara Johansen
Твір Зоряна брама: Всесвіт
Виконавець ролі Елейн Хаффман
Інформація
Ім'я, Прізвище Tamara[d] Йогансен
Стать жіноча
Рід занять фельдшер
Дата народження 1983
Вид (раса) людина
Звання Перший лейтенант
Родичі Стівен Йохансен (батько), Сара (сестра)
Чоловік Еверетт Янг (чоловік , альтернативна лінія)
Діти Стівен (син , альтернативна лінія), Сара (дочка, альтернативна лінія)
Перша поява Повітря


Тамара Йохансен (англ. Tamara Johansen, також відома як ТіДжей) — вигаданий персонаж у науково-фантастичному телесеріалі «Зоряна брама: Всесвіт», роль виконує Елейн Хаффман.

Біографія[ред. | ред. код]

У Тамари слабкий медичний досвід, на базі «Ікар» вона була помічницею головного лікаря доктора Сімма. У якийсь момент Тамара хотіла подати заяву про тимчасовий відхід з програми Зоряних брам і хотіла вступити у військово-медичну школу, проте представник МНС Камілла Рей відхилила її прохання .

Після того, як доктор Сімм загинув під час нападу на базу, Тамара виявилася єдиним лікарем на борту корабля Древніх «Доля». Незважаючи на брак медикаментів і досвіду, Тамарі довелося лікувати рани і надавати медичну допомогу. Вона розробляє нові ліки (знеболююче, наркоз, ліки від вірусу), робить складні операції. Коли у Дейла Волкера розвивається гостра ниркова недостатність, що загрожує йому смертю, ТіДжей проводить пересадку нирки і цим рятує вченому життя.

Пізніше з'ясовується, що Йохансен чекає дитину від полковника Янга.

В останній серії першого сезону, коли на «Долю» потрапляє Люціанський союз і намагається захопити корабель, Тамара поранена в живіт і втратила дитину.

У серії «Епілог» з'ясовується, альтернативна Йохансен, яка разом з екіпажем потрапила на планету Новус і заснувала там колонію, вийшла заміж за Янга і народила йому двох дітей. Через вісім років після прибуття вона померла від невиліковної на той момент хвороби — бічного аміотрофічного склерозу. Дізнавшись про це з історичних записів цивілізації Новус, Йохансен впадає в смуток, адже ні на Землі, ні в базі даних Древніх немає ліків від цього захворювання. Один з людей Новуса повідомляє: ліки знайдені на їх планеті 200 років тому і зберігається в архівах. Екіпажу не вдається вчасно скопіювати архіви перед тим, як їх поглинає потік лави. Хоча є варіант спробувати знайти мігруючу цивілізацію Новус, проте пошук кораблів у міжзоряному просторі практично даремний.

Цікаві факти[ред. | ред. код]

  • Спочатку планувалося, що Тамара матиме азіатські коріння, пізніше вирішено змінити їх на кавказькі, однак і цей варіант з часом відхилений. Зрештою обрали прізвище Йохансен, яке поширене в Скандинавії й означає «син Йохана (Джона)».
  • У реальному житті Елайна Хаффман завагітніла незабаром після початку виробництва телесеріалу. Замість того, щоб приховувати, творці вирішили вписати її вагітність у сюжет.

Посилання[ред. | ред. код]