Тауматауакатангіангакоауауотаматеатурипукакапікімаунгахоронукупокануенуакітанатаху

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Координати: 40°20′51″ пд. ш. 176°33′02″ сх. д. / 40.34750° пд. ш. 176.55056° сх. д. / -40.34750; 176.55056 Тауматауакатангіангакоауауотаматеатурипукакапікімаунгахоронукупокануенуакітанатаху (мовою маорі: Taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu) або Тауматауакатангіангакоауауотаматеапокануенуакітанатаху — пагорб висотою 300 м, що розташований у Новій Зеландії. Ця назва часто скорочується місцевими мешканцями до Таумата для зручності в спілкуванні.

Табличка з назвою найдовшого топоніма у світі

Приблизний переклад цього слова звучить так: «Вершина пагорба, де Таматеа, чоловік з великими коліньми, котрий скочувався, забирався й проковтував гори, відомий як пожирач землі, грав на флейті для своєї коханої.» Цей топонім, що містить 82 літери (в українській транскрипції), вважається найдовшим у світі.

Існує кілька версій вимови цієї назви. Наприклад в Книзі рекордів Гіннеса, записана назва, що складається з 92 літер (англійською мовою).

Довша версія назви новіша й формальніша ніж та, що коротша. Однак місцеві жителі стверджують, що довша назва завжди використовувалася місцевими маорі.

Жителі Уельсу, де розташований населений пункт із однією із найдовших у світі назв: Лланвайрпуллґвінґіллґоґерихвирндробуллллантісіліоґоґоґох, стверджують, що цей топонім був вигаданий спеціально для того, щоб випередити найдовшу назву у Великій Британії.

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]